Bezplatná inzerce nového i použitého nábytku, doplňků a vybavení

 

Židle, stoly, vitríny, pulty, police a regály do cukrárny Česká Lípa


 

V této kategorii nebo v tomto regionu se nenachází žádný inzerát...
Vložte sem svou nabídku nebo poptávku jako první!

 


 


 

Na co nesmíte ve vybavení cukrárny zapomenout a na co si dát pozor?

 

Ať už jste se rozhodli otevřít vlastní cukrárnu a potřebujete ji kompletně celou zařídit nebo jste již hotovou cukrárnu koupili, zdědili a chcete ji předělat podle svých představ nebo jen zmodernizovat a vylepšit. Je dobré se zaměřit na několik důležitých věcí.

Rozhodně důležité je pracovat s prostorem a rozvrhnout si, kde bude prodejní pult a chladící vitríny a kde bude umístěné sezení pro zákazníky. Případně, kde bude hrací koutek pro ty nejmenší zákazníky, na které rozhodně nesmíme zapomínat.
Pokud tedy máme zhruba načrtnuté, jak prostor rozdělíme, nesmíme také zapomenout na kuchyni (přípravnu) a zázemí, kde se budou připravovat nebo vytvářet různé cukrovinky. Nezapomínejme zejména na povinnosti z oblasti hygieny, které je nutné dodržovat nejen při otevření cukrárny, ale i při jejím provozu.

 

Úřady a povolení

Ale pojďme krok po kroku.

Než se pustíte do jednotlivého vybavení cukrárny, je nutné mít zkolaudovaný provoz. Pokud jde o koupenou a zařízenou cukrárnu, se zařizováním kolaudace nemáte žádné starosti. U zkolaudovaného provozu se předpokládá, že je také již připojený na pitnou vodu, odvod splaškových vod, zajištěné větrání a zapojené dostatečné osvětlení.

Pokud vás kolaudace a další povolení teprve čeká, nevěšte hlavu. V dnešní době je několik firem, které se specializují na pomoc při zařizování cukráren. A se všemi úřady a náležitostmi poradí.

Dalším důležitým bodem pro otevření cukrárny je výuční list v oboru cukrář. Pokud výuční list nemáte, můžete si patřičné vzdělání dodělat, popřípadě jde také otevřít cukrárnu bez výučního listu, ale majitel pak musí mít svého garanta, který výuční list vlastní.
Tento garant je pak také zodpovědný za celý provoz a případně i výrobnu.

K provozu je nutné mít živnostenské oprávnění a provozovnu ohlásit na živnostenský úřad, je také nutné vlastnit platný zdravotní (potravinářský) průkaz.

Provozovna musí být nahlášena, registrována na příslušném úřadu KHS a je povinna dodržovat předepsané hygienické požadavky (vypracované kontrolních postupů HACCP – analýza nebezpečí a kritických kontrolních bodů).
Tento dokument musí mít vypracovaný každý, kdo vyrábí, připravuje a distribuuje potraviny a pokrmy podle Nařízení 852/2004 Sb.
Nezapomeňte také na souhlas od záchranného hasičského sboru kvůli požární ochraně, který prostor musí zkontrolovat a rozmístit hasicí přístroje. Dobré je prostudovat si vyhlášku č. 246/2001 Sb., o požární prevenci.

 

Začátky rozhodně nebývají snadné, ale pokud se pustíte do těch nepříjemných a méně zábavných věcí s vervou a odhodláním, ušetříte si časem spoustu nepříjemností. Pokud zajišťujete připojení na pitnou vodu, nechte ji rozvést na vícero míst, budete totiž potřebovat alespoň tři umyvadla, na mytí rukou, na nádobí a na toalety.

 

Zařizování cukrárny

Pokud máte zajištěná veškerá povolení a registrace k provozování a otevření cukrárny, je namístě výběr vhodného vybavení. Existuje mnoho možností, čím vším se dá cukrárna vybavit.

V první řadě je dobré nezapomenout na rozdělení toalet pro zaměstnance a zákazníky.
Mít zvláštní místnost pro pracovní věci a prostředky na úklid, vykachlíkovanou přípravnu.
Pokud budete vyrábět vlastní zboží, je nutné mít vykachlíkovanou i výrobnu.

 

Při zařizování provozovny musíte myslet nejen na samotné přístroje a chladící vitríny, ale také na ergonomické rozvržení pracovního prostoru. Často si podnikatelé pro tyto účely zajišťují odborníky, kteří jim s rozvržením pracovního prostoru pomohou. Konzultací s odborníkem předejdete do budoucna tomu, že si pak vaši pracovníci mohou při práci překážet.

Proto dopředu zvažte, zda se obrátit na odborníky, kteří vám pomohou cukrárnu vybavit na klíč i s návrhy, nebo zda se do zařízení výrobních a prodejních prostor pustíte sami.

 

Cukrářské stroje a vybavení

Naprostým základem každé provozovny – cukrárny je prodejní pult a pokladna.

Je důležité si zvolit pokladnu s takovým systémem, který vám bude vyhovovat. V dnešní době se již dají pořídit i takové pokladny, které jsou propojené s účetním programem a tak je vaše práce efektivní a rozhodně vám to práci ulehčí. Pokladní a účetní program je ale také poměrně nákladná investice.

Dalším neodmyslitelným vybavením jsou chladící vitríny, ve kterých jsou umístěné zákusky, cukrovinky a popřípadě další výrobky, které je nutné uchovat v chladu. Tyto chladící případně i mrazící vitríny jsou různých velikostí a rozměrů. Záleží na vás a na konkrétním zaměření a hlavně nabízeném sortimentu, jaké vybavení potřebujete a jakých rozměrů, vybírat se dá z velkého množství.

Dále jsou tu výrobníky na šlehačku, ledovou tříšť, výrobníky na sorbetta, na čokoládu, stroje na výrobu točené zmrzliny, zásobníky na kornouty, vybavení na kopečkovou zmrzlinu – kleště. Chladící a mrazící skříně, šokery, pražírny kávy.

 

V neposlední řadě nesmíte zapomenout na nedílnou součást cukrárny, a tou je kvalitní kávovar s možností našlehání mléka, aby zákazníci mohli posedět nejen u skvělých zákusků, ale také u výborné kávy.

 

Chladící a mrazící vitríny, zde můžeme vybírat z těchto druhů:
zmrzlinové vitríny, které jsou určené výhradně k uchování zmrzliny nebo také jejich výrobě, se liší svou velikostí a možností chlazení. Můžete si tedy vybrat ze statického nebo dynamického chlazení, zda chcete velikost na 3 – 8 nádob, 6 – 7 nádob nebo 8 – 14 nádob.

Cukrářské vitríny můžeme vybírat z parametrů, zda chceme oblé sklo, dynamické nebo statické chlazení, pokud chceme 2 nebo 3 police. Popřípadě chceme-li vitrínu s rovným sklem a ventilovaným chlazením, s policemi nebo bez polic.
Dále můžeme vybírat prosklené vitríny, které jsou stolní barové (jedno nebo dvoudveřové), chladící vitríny otáčivé s různým teplotním rozmezím a mohou být až třídveřové.
Dále existují také vitríny na čokoládu, které jsou otáčivé i statické, mrazící statické vitríny nebo také kombinované vitríny, které jsou nejen chladící, ale i mrazící s různým objemem, s různým počtem polic, osvětlením nebo i otáčivými policemi.

 

Existují také výrobníky na točenou zmrzlinu nebo na kopečkovou zmrzlinu, výrobníky ledu, výrobníky palačinek, myčky na nádobí a sklo. Pokud si budete péct vlastní výrobky nebo zákusky, nabízí se široký sortiment pekařských pecí.
V neposlední řadě také nesmíte zapomenout na ledničku a mrazák a drobné cukrářské nádobí.

 

Příjemné prostředí a něco, co zákazníky přitáhne

Cukrárna by měla být pro zákazníky vybavena tak, aby mohli i déle posedět, a to i s dětmi. Proto je vhodné vybírat takový nábytek, který bude odolný vůči častému používání.

Pokud budete mít kromě vnitřního posezení i venkovní, tak výběr nábytku přizpůsobit venkovnímu využití. Volte takový nábytek, který vhodně a pohodlně doplní vaši cukrárnu.

Nezapomínejte na ty nejmenší, ideálním řešením, jak se mohou zabavit děti, je vytvoření dětského koutku. Jednak zde rodiče nebudou mít o své děti strach a děti se zabaví a pořádně si čas v cukrárně užijí. Zkuste se vrátit do dětských let a představit si, co by se vám za hračky líbilo.
Určitě nic nezkazíte kreslícím koutkem nebo různými hračkami, kde si děti mohou vyzkoušet svou zručnost. 


Nabízíte nebo sháníte vybavení cukrárny?
Zde můžete zdarma vložit inzerát >>


 

 

 

 


Publikační pravidla, soubory cookies a ochrana osobních údajů, provozovatel  |  Kontakt  |  Jak inzerovat  |  Prodám / koupím / vložit inzerát

 

Online bazar nábytku umožňuje inzerci zdarma pro soukromé i firemní účely.
Prodej či koupě použitého i nového vybavení bytů, domů, chat, zahrad, kanceláří a provozoven.

 

www.NÁBYTEK-BAZAR.eu
 


 Sitemap Czin.eu | Seznam | Google

Všechna práva vyhrazena. © 2024 Nabytek-Bazar.EU
Tvorba webových stránek - TECHNICAL DESIGN