Bezplatná inzerce nového i použitého nábytku, doplňků a vybavení

 

Houpací křesla Česká Lípa


 

V této kategorii nebo v tomto regionu se nenachází žádný inzerát...
Vložte sem svou nabídku nebo poptávku jako první!

 


 


 

Něco o houpání

 

S přicházejícími chladnějšími dny netrávíme již tolik času venku. Z chladné přírody se těšíme domů - na horký čaj, teplo krbu a odpočinek v křesle s oblíbenou četbou. Koho by nelákala představa tepla domova a odpočinku? A co teprve, když se pohodlně usadíme do křesla, které se houpe…


Houpací křeslo je kus nábytku, který se opět vrací do módy.
První houpací křesla se objevila v 18. století v Americe a dle některých zdrojů je jeho vynálezcem americký spisovatel, státník k a diplomat Benjamin Franklin. Ať už to byl on, či někdo jiný, je velmi pravděpodobné, že inspirací mu byl houpací kůň, nebo dětská kolébka. A tak jako děti, i dospělí se nechtějí vzdát relaxace, která je při pohupování ještě intenzivnější.
Pro mnohé z nás je houpání velmi příjemné a uklidňující. Ale zatímco houpání ze strany na stranu nás uspává a konejší – pamatujeme si na něj z matčina lůna, tak předozadní houpání stimuluje náš mozek. Je vědecky dokázáno, že se při tomto pohybu mozek okysličuje, což má za důsledek zvýšení tělesné teploty a navození libých pocitů. Proto se houpací křeslo těší takové oblibě a je jedno, v jakém provedení či z jakého materiálu je vyrobeno.

 

Materiál

V současnosti je možné pořídit si houpací křeslo z mnoha materiálů jako je hliník, dřevo, kov, přírodní či umělý ratan, polyuretan, nebo plast.
Existují křesla z ohýbaného masivního dřeva – nejčastěji je to buk nebo ořech. Ohýbané dřevo je klasika v konstrukci houpacích křesel, v historickém vývoji ale najdeme i loupané či neloupané proutí nebo dýhu.
K modernějším materiálům řadíme teak. Svrchní materiál může být ze syntetické tkaniny, kůže, koženky, či může mít textilní potah.

 

Mezi nejslavnější a nejznámější houpací křeslo u nás patří křeslo z ohýbaného dřeva firmy Thonet. Poprvé se na něm lidé mohli pohoupat již v roce 1860 a v podobném designu se vyrábí dodnes.

 

Milovníci designu si jistě vzpomenou na další slavné houpací křeslo, které pochází z roku 1928 a je z rukou švýcarského architekta Le Corbusiera.

 

V současné době si můžeme pořídit mnoho různých originálních houpacích křesel, ale důležité je si křeslo před koupí dostatečně vyzkoušet. Pokud má dostatečně dlouhé zadní houpáky, je bezpečné. Delší houpáky zabrání jeho pádu vzad.
Dále by křeslo mělo mít vpředu zajišťovací zarážku, která brání pádu dopředu.

 

Houpací křeslo vám zajistí nejen dokonalou relaxaci, ale bude i vhodným doplňkem vašeho interiéru.  

 

Chcete vložit poptávku nebo nabídku do kategorie houpacích křesel?
Zde můžete inzerovat zdarma >>
 

 

 

 


Publikační pravidla, soubory cookies a ochrana osobních údajů, provozovatel  |  Kontakt  |  Jak inzerovat  |  Prodám / koupím / vložit inzerát

 

Online bazar nábytku umožňuje inzerci zdarma pro soukromé i firemní účely.
Prodej či koupě použitého i nového vybavení bytů, domů, chat, zahrad, kanceláří a provozoven.

 

www.NÁBYTEK-BAZAR.eu
 


 Sitemap Czin.eu | Seznam | Google

Všechna práva vyhrazena. © 2024 Nabytek-Bazar.EU
Tvorba webových stránek - TECHNICAL DESIGN