Bezplatná inzerce nového i použitého nábytku, doplňků a vybavení

 

Nábytek do koupelny, vybavení WC, sanitární technika Česká Lípa


 

V této kategorii nebo v tomto regionu se nenachází žádný inzerát...
Vložte sem svou nabídku nebo poptávku jako první!

 


 


 

Koupelny a jak je vybavit, koupelnový, WC nábytek a sanitární technika

 

Pokud stavíte dům či rekonstruujete svůj byt a přemýšlíte jak si zařídit koupelnu a toaletu, pak je tento článek určen právě vám.

V současnosti si můžeme vybrat z velké nabídky a zařídit si koupelnu a WC dle našeho stylu či peněženky.


Nábytek do koupelny vybíráme především dle velikosti dané místnosti a dle našeho vkusu.
Toaleta je místem, které nevybavujeme spoustou nábytku, stačí malá skříňka (na stěně, či pod umyvadlem) zde se zaměříme spíše na výběr samotné toalety a na výběr umyvadla – v případě, že je WC samostatnou místností.

Záleží také na výběru materiálu, nábytek určený do koupelen a WC musí být chráněn proti vlhkosti.


Jaký nábytek si do koupelny pořídit, aby pro nás koupelna byla příjemným místem, kde můžeme relaxovat a zároveň byla praktická?


Nábytek v koupelně
 

V koupelně potřebujeme spoustu věcí schovat, ale také vystavit, aby byly po ruce.
Pro věci, které nemusí být na očích, je dobré zvolit uzavřenou skříňku, kterou můžeme umístit pod umyvadlo.
Vedle umyvadla je praktické mít vysokou skříň, otevřenou s policemi, či zavřenou.
Nepostradatelné je zrcadlo, které je nejčastěji nad umyvadlem, můžeme si zvolit samostatné či zrcadlovou skříňku.
Nesmí také chybět koš na špinavé prádlo.

Často je také v koupelně lavice s úložným prostorem, který využijeme např. na ručníky.
Ručníky můžeme zavěsit také na různé věšáky (ať už připevněné na zdi, dveřích) či samostatné věšáky nebo otopné žebříky.
Praktický je pojízdný regál, který můžeme přesouvat dle našich potřeb.
Často se v koupelnách objevují i uzamykatelné závěsné skříňky kde jsou léky. Je to jistě praktické, nicméně se nedoporučuje nechávat léky v místnosti, kde je vlhkost, léky se mohou rychleji kazit.

Pokud si nejste jisti, že vyberete skříňky a police, které se budou k sobě hodit, je možné zvolit sestavy koupelnového nábytku.
 

Je vaše koupelna malá, či atypická?
Na internetu si můžete nábytek vybrat a naprojektovat dle vašich představ a dle velikosti místnosti. S tím Vám samozřejmě také poradí poradci na prodejnách koupelnového nábytku. Náročnější zákazníci si nechají vyrobit nábytek na míru.
 

Materiál nábytku


Pokud máte jasno jaký styl a jaké kusy nábytku si do koupelny vyberete, je dobré ještě popřemýšlet o materiálu.
Materiál hraje velmi důležitou roli, měl by být stoprocentně odolný vůči vlhkosti.
Koupelnový nábytek je vyráběn obecně ze stejných materiálů, ze kterých se dělá i nábytek v ostatních místnostech v domě. Povrchy se musí ale vhodně upravit tak, aby jim vlhkost neublížila.

Je možné zvolit a kombinovat různé materiály a barevná provedení např. sklo, lamino, dýha, masiv, kov, plast, nebo corian (umělý kámen).


Skříňky, které jsou u země, jsou opatřeny vyššími nožkami (plast, nerez), tak aby nepřišly do kontaktu s vodou.
Korpusy skříněk jsou vyrobeny z levnějších materiálů jako je lamino nebo dýhované dřevotřískové desky.
Na čelní dvířka skříněk jsou často použity dražší materiály (masiv, MDF deska) a jsou přetřeny krycí nátěrovou plochou či lakem tak, aby odolaly vlhkosti. Čelní plochy mohou mít výplně ze skla, či z nerezu.

Zákazník, který nepotřebuje šetřit a chce více originality si může pořídit koupelnový nábytek z exotických dřevin, jsou moderní, nadčasové a odolné. Tropické dřevo má vysokou hustotu, je přirozeně mastné a není tedy třeba ho impregnovat. Mezi tyto dřeviny patří např. teak či wenge.


Sanitární keramika


Vana, toaleta, umyvadlo, sprcha, bidet, kloset, pisoár…To vše jsou prvky sanitární keramiky. I zde máme širokou nabídku co se týká designu a materiálu.


Vana


Vana zabírá v koupelně nejvíce místa a je hlavním prvkem místnosti. Liší se zejména svým tvarem a materiálem, ze kterého je vyrobena.


Jaký tvar vany vybrat


Dáte přednost samostatně stojící vaně, rohové, obdélníkové, nebo asymetrické?
Rohová vana je vhodná spíše do větší místnosti, asymetrickou zvolte v případě, že je vaše koupelna menší.
Obdelníková vana je sázka na jistotu, vybírejte ale spíše tu, která má ploché a co nejširší dno, aby i sprchování v ní bylo pohodlné.
Volně stojící vanu si pořídí ten, kdo rád vzpomíná na staré časy, či má rád retrodesign. Nicméně je možné na trhu koupit i volně stojící vanu, která má moderní design.

Samostatnou kapitolou jsou hydromasážní, vířivé nebo perličkové vany. Díky nim si dopřejete atmosféru lázní a opravdový relax v pohodlí vašeho domova.


Materiál vany


Na trhu máme v současnosti širokou škálu materiálů jako je akrylát, dřevo, kámen, litý mramor nebo i sklo. Většina zákazníků volí akrylát, popřípadě smaltovanou ocel, ostatní materiály jsou výrazně dražší, zůstávají tedy spíše designovou záležitostí.

Akrylát je nejen levnější než ostatní materiály, jeho další předností je jeho dlouhá životnost, nízká váha, a schopnost déle udržet teplotu vody. Dalším plusem je také jeho snadná údržba.

Smaltovaná ocel má rovněž dlouhou životnost, je bytelná, ale oproti akrylátu se může zdát hlučnější, materiál je křehký, může se odlupovat a v neposlední řadě odebírá teplo, tak že pak cítíme, že je vana studená.

Skleněná vana je originální a efektní, její povrch je speciálně upraven tak, aby byla odolná proti poškrábání a údržba nám nezabrala spoustu času.

Litý mramor je nadčasový. Je odolný proti mechanickému poškození a díky lesklé ochranné vrstvě je příjemný na dotyk a splňuje vysoké hygienické normy.
 

Při výběru vany zohledněte nejen design, tvar a materiál. Zvolte správnou velikost, aby koupel pro vás byla pohodlná. Nejlepší je vanu si na prodejně vyzkoušet.

Rádi se koupete ve dvou? Pak zvolte vanu, která má výpusť uprostřed.

 

Sprchový kout


Sprchové kouty jsou vhodnou variantou pro malé koupelny, sprchování je rychlé a ekonomické. Ocení je ale i ten, kdo má velkou koupelnu a sprchový kout bude doplňkem k vaně.

Základní rozdělení sprchových koutů je primárně dle tvaru, rozměru a materiálu.


Tvar sprchového koutu


Sprchový kout může mít tvar jako: čtverec, obdelník, pětiúhelník, nebo čtvrtkruh.

Existují také bezdveřové sprchové kouty (nemají žádnou zástěnu, nebo mají zástěnu pouze ze skla).

Nechce-li zákazník zdít či rekonstruovat kvůli sprchovému koutu celou koupelnu, pořídí si sprchový box. Sprchové boxy mohou mít v sobě zabudován hydromasážní systém, nebo jsou vybaveny sedátkem, či různými policemi a držáky.


WC


Zvolit můžete ze dvou variant. Závěsná klozetová mísa nebo varianta stojací WC kombi/nádrž.

Závěsné WC je moderní, jednoduché na údržbu a jeho velkou výhodou je možnost vybrat si, do jaké výšky bude zavěšeno. To ocení především osoby s handicapem či senioři. Jeho instalace je náročnější, vyžaduje totiž použití podomítkové nádrže.

Zvolíte-li si stojací verzi záchodové mísy. můžete si vybrat mezi WC s keramickou nádrží nebo WC s plastovou nádržkou na zeď.

 

Umyvadla


Pryč jsou doby, kdy jsme na trhu mohli koupit jeden typ umyvadla. Nyní můžeme zvolit z mnoha variant a materiálů. Hlavním kritériem pro výběr umyvadla je jeho vzhled, design, velikost, funkčnost a praktičnost.

Lze pořídit klasické závěsné umyvadlo na stěnu, umyvadlo usazené na desku, zapuštěné do koupelnové skříňky, velké dvojumyvadlo nebo rohové umyvadlo.


Klasické závěsné umyvadlo


Klasické závěsné umyvadlo je univerzální a lze ho umístit v každé koupelně, ale i v jiných prostorách.
Umyvadlo je zavěšeno na stěně, takže prostor kolem něj se dobře udržuje a nezabírá mnoho místa. Existuje mnoho velikostí a tvarů, vybírejte ho tak, aby ladilo k vaně a ostatním prvkům koupelny. Dobře zvolte jeho velikost, zkuste si, zda se nám do něj vejdou obě ruce tak, abychom si je opláchli až po lokty a voda přitom necákala všude kolem.

Oblíbeným materiálem zůstává stále bílá keramika, na výběr máme ale i další materiály jako je sklo, mramor, akrylát, nerez, smaltovaná ocel, exotická dřeva, nebo i beton.


Umyvadla usazená na desku – klenot ve vaší koupelně


Tato umyvadla jsou oblíbená pro svůj nadčasový design, který je možné umocnit vhodným výběrem desky či skříňky. Existuje mnoho modelů umyvadel, které je možné usadit na desku (kamennou, dřevěnou, skleněnou), nebo jakoukoliv skříňku. Jsou to umyvadla se spodní broušenou stranou a mají různé tvary – čtvercové, kulaté, oválné, či obdelníkové.
Ať už zvolíte kamenné, dřevěné, nebo mramorové, toto umyvadlo se stane opravdovou ozdobou vaší koupelny.


Umyvadlo zapuštěné do skříňky


Výhodou těchto umyvadel je fakt, že nevidíme trubky a odpad, který je většinou umístěn pod skříňkou. Skříňka pod umyvadlem je praktická a získáme tak další úložný prostor.


Dvojumyvadlo


Dvojumyvadlo je dobrou volbou pro velké rodiny a velké koupelny. Poskytují nám dostatek odkládací plochy a jsou snadněji umístitelné než dvě umyvadla vedle sebe. Ušetří nám také čas a ranní hádky. Vyrobeny jsou z keramiky, litého mramoru, nerezu, skla, smaltované oceli či corianu (umělý kámen). Dvojumyvadlo je možné také zapustit na desku, či skříňku.


Rohové umyvadlo


Rohová umyvadla jsou vhodná do menších koupelen či WC místností. Nemějte strach, i tato malá umyvadla mohou mít krásný design a různé tvary. Kruhové, hranaté, čtvercové, s oblými či hranatými hranami. Použitý materiál je stejný, jako pro ostatní umyvadla – keramika, mramor, nerez, sklo, či umělý kámen.


Doplňky do koupelny


Nezapomeňte na doplňky, jako jsou košíčky, krabičky, kelímky na kartáčky, mýdlenky, různé držáky (na fén, mýdlo) aj. Koupelnové doplňky by měly být sladěny s designem koupelny. Do WC místnosti patří štětka, držák na toaletní papír, popřípadě malá komoda či nástěnná skříňka, kde uschováme čisticí prostředky či toaletní potřeby. Právě doplňky udělají tu správnou atmosféru celé místnosti. 

 

Jednadvacáté století je více než otevřené stále novým návrhům a nápadům, jak uspořádat svou koupelnu.
Vůbec nezáleží na tom, zda se jedná o koupelnu v druhém patře vily na kraji města nebo o koupelnu v bytě 2+1. V obou dvou případech můžete mít designově krásnou a zároveň praktickou koupelnu podle Vašich představ.

V tomto článku se podíváme na základní možnosti, které lze využít pro Vaši koupelnu.

Základním a určujícím faktorem je samozřejmě velikost koupelny. Té je nutné přizpůsobit celkový design a rozložení nábytku a vybavení.
Dále je nutné, rozhodnout se, co všechno je pro Vás v koupelně nezbytně nutné a začít přemýšlet, jak to do místnosti zakomponovat.
Nakonec, když už máte rozmyšlené věci, které má koupelna obsahovat, tak není nic jednoduššího než udělat si celkový koncept. Jednoduchou skicu toho, jak vše bude vypadat a fungovat.

 

Začneme tedy od menších koupelen.
V takových je na místě volit ze škály sprchových koutů, popřípadě menších van. Každé koupelnové studio nabízí spoustu nejrůznějších sprchových koutů od hranatých, přes kulaté až po ty dělané na míru.
V těchto sprchových koutech můžeme nalézt spoustu zajímavých, nových technologií. Například tzv. Duální sprchové systémy, které nabízejí otočnou hlavovou sprchu a doplňkovou ruční sprchu. Tyto systémy můžete dále doplnit o termobaterii, která se stará o nepříjemný problém s kolísáním teploty vody. Výška hlavové sprchy je snadno nastavitelná a celý systém zvládnete ovládat jednou rukou. Samozřejmě se nejedná o nejlevnější variantu.

 

Ani v malé koupelně rozhodně nesmí chybět umyvadlo.
Vybrat si samozřejmě můžete klasické, menší umyvadlo, ale je tu i možnost zvolit praktičtější umyvadlo 10°. Proč zrovna 10°? Tento název je právě kvůli pootočení umyvadla o 10 vůči rohu, ve kterém je. Tento jednoduchý krok zajistí komfortní mytí rukou i v té nejmenší koupelně.

 

Doplňkový nábytek pak může být elegantně řešen skříňkou pod umyvadlem a v případě většího prostoru ještě doplňkovou skříňkou a poličkami.

 

Větší koupelny Vám samozřejmě dávají větší prostor pro kreativitu.
Začneme-li opět od mytí samotného, tak u větších koupelen nejsme odkázaní pouze na sprchový kout. Dokonce by se dalo říci, že sprchový kout je pouze chtěný doplněk, stejně tak jako jím může být například hydromasážní panel.


Samotnou dominantou pro sprchování je pak vana. Ta může být rovněž rohová, obdélníková nebo nově i volně stojící v prostoru koupelny. I když výraz nově je vcelku nepřesný, tyto vany využívali už panovníci ve středověku, nicméně dnes tento typ van zažívá nový zlatý věk a tato vana vypadá nejen krásně v celém prostoru koupelny jako jeho hlavní dominanta, ale poskytuje i nevšední zážitek z jinak všední činnosti.

 

Od věci není jistě zmínka o tom, že je možné pořídit si i hydromasážní systém, který slouží vlastně jako taková malá výřivka přímo uvnitř naší vany. Existují ruzné druhy a stupně těchto systémů. Masáž Vám může zajistit buďto takzvaný systém air, který využívá k masáži vzduchový proud nebo systém hydro, který využívá proud vodní. Je možný i kompromis- Hydro/Air.

 

Na vanu lze implementovat také přídavné zástěny a dveře, které zabraňují povodni pokaždé, kdy si dá Vaše dítě koupel. Což je dost praktické a rozhodně Vám to ušetří nejednu hodinu plnou uklízení koupelny.
Ale dost o praktických věcech.
Co se týče umyvadla, tak jednoznačně moderní a ,,in” je Forma. Tento typ umyvadla je opravdu jen pro prostornější koupelny a to proto, že se jedná o většinou keramickou nádobu, která je určena na dřevěnou desku. Společně pak doplňují dominantní vanu a není problém přidat okolo veškerý nábytek, popřípadě spotřebiče, které budete potřebovat.

 

Samozřejmě všechny druhy koupelen a vybavení je možno doplnit o širokou škálu bezpečnostních prvků, které jsou v těchto prostorech více než vhodné. Ale o nich si povíme až jindy… 

 

Nabízíte nebo sháníte koupelnový nábytek?  
Zde můžete zdarma vložit inzerát >>

 

 

 

 

 


Publikační pravidla, soubory cookies a ochrana osobních údajů, provozovatel  |  Kontakt  |  Jak inzerovat  |  Prodám / koupím / vložit inzerát

 

Online bazar nábytku umožňuje inzerci zdarma pro soukromé i firemní účely.
Prodej či koupě použitého i nového vybavení bytů, domů, chat, zahrad, kanceláří a provozoven.

 

www.NÁBYTEK-BAZAR.eu
 


 Sitemap Czin.eu | Seznam | Google

Všechna práva vyhrazena. © 2024 Nabytek-Bazar.EU
Tvorba webových stránek - TECHNICAL DESIGN