Bezplatná inzerce nového i použitého nábytku, doplňků a vybavení

 

Obklady, palubky, tapety, folie na zeď Česká Lípa


 

V této kategorii nebo v tomto regionu se nenachází žádný inzerát...
Vložte sem svou nabídku nebo poptávku jako první!

 


 


 

Jaké jsou druhy obkladů, palubek a tapet?

 

Žádné bydlení se čas od času neobejde bez menších oprav.
O domov je potřeba pečovat zrovna tak jako o auto nebo o zahradu. Ať už se chystáte na kompletní rekonstrukci nebo plánujete jen estetické úpravy čeká vás zápas s nabídkou z různých materiálů, barev, dekorů a vzorů nejen při výběru tapet a obkladů, ale i při volbě vhodné podlahové krytiny.
Pro mnohé z nás je výběr podlahy, tapety nebo obkladů noční můrou. Představte si regály, kde jsou stovky druhů podlahových krytin různých tlouštěk a dekorů, desítky stojanů s tapetami, každá v jiné barvě a jiném designu, nekonečné uličky plné pestrých obkladů. Vy pobíháte uličkou sem a tam už několik desítek minut a stále nejste o nic blíže rozhodnutí, co vybrat než na začátku. Když už konečně vyberete pár nejhezčích a nejlepších možností, zbývá se rozhodnout pro TU jednu. Ale kterou? Tahle má hezčí barvu. Jenže ta druhá se lépe hodí ke gauči, co máte doma, nebyla nakonec nejlepší ta úplně první, kterou jste prohlíželi už před hodinou? …. A jste zase na začátku.

Pokud se v tomto příběhu poznáváte, je náš článek určený přímo pro vás. Na jeho konci se lépe vyznáte v tom nekonečném bludišti nabídek dekorů, materiálů a designu. Bude pro vás jednodušší porozumět rozdělení palubek podle materiálů, objasníme si výhody a nevýhody jejich využití, kam a proč se hodí.
Povíme si něco o materiálech, které se používají na obklady. Nakoukneme do oddělení tapet a jejich novou podobu - folie na zeď.


Palubky


Před samotným výběrem je nejprve důležité si ujasnit, za jakým účelem je chceme použít. Je totiž rozdíl mezi palubkami, které smýšlíme využít venku a které v interiéru. Pokud jsme rozhodnutí, kde palubky použijeme je nutné ještě určit k jakému účelu. Palubky mají tři různá využití, a to na podlahu, strop a obklady stěn. A aby to rozhodování nebylo příliš snadné je několik druhů materiálů, ze kterých jsou palubky k dostání. Dnes už totiž palubky nejsou pouze dřevěné. Palubky stále patří mezi jeden z nejoblíbenějších stavebních materiálů, plní ale velmi dobře i funkci dekorativní.


Rozdělení podle použitého materiálu


1) Dřevěné palubky


Nejčastěji využívané právě kvůli různorodosti šířek a tlouštěk. Nelze nezmínit hlavní výhodu a tou je bezesporu tepelná a zvuková izolace. Další velkou výhodou je snadná manipulace a montáž. Díky profilu, palubky snadno zapadnou jedna do druhé a vytvoří spoj (podobné jako laminátová plovoucí podlaha). Další výhoda dřevěných palubek je rozmanitost nabídky z různých dřevin.

 

Vlastnosti jednotlivých typů


Smrkové palubky

 • Ven i do interiéru, vhodné jak na obklady stěn, tak na podlahu i strop.
 • Jsou poměrně měkké, a proto by neměly být použity v místnostech, kde předpokládáme velkou zátěž.


Modřínové palubky

 • Ven i dovnitř
 • Tvrdé a odolné
 • Dobře odolávají hmyzu, dřevokazným houbám, a to i bez ochranného nátěru.


Dubové palubky

 • Vhodné ven na fasádu, do interiéru na podlahy.
 • Životnost, odolnost
 • Řadí se k těm finančně nákladnějším


Exotické dřevo

 • Odolnost vůči vodě, hmyzu a houbám
 • Tvrdost
 • Vysoká cena


2) Plastové palubky

Plastová varianta palubek je výhodná díky své životnosti a odolnosti nejen v interiéru, ale i venku. Jsou odolné proti povětrnostním podmínkám a UV záření. Další výhoda je, že nepotřebují žádné povrchové úpravy a je s nimi snadná manipulace, protože jsou lehké.

 

 

Obklady


Pokud bychom se zabývali estetickou stránkou obkladů, vydalo by to na mnohem více než jeden článek. Množství barev, vzorů a velikostí obkladů na trhu je nekonečné, proto se zaměříme hlavně na materiály a vlastnosti.


Kamenné obklady


Kamenné obklady jsou populární pro svůj přírodní vzhled. Mají ale spoustu dalších kvalit, které si krátce představíme.

Kamenné obklady se vyznačují vysokou odolností v interiéru proti mechanickému opotřebení, mastnotě či působení agresivních čistících prostředků a venku (pokud zvolíme mrazuvzdorný obklad) je lze použít téměř všude.
Ať se rozhodnete pro obklad kolem bazénu, na fasádu nebo na terasu, udělají vám kamenné obklady velkou parádu na dlouhou dobu. Je ale nutné vybírat vždy kvalitní obklady určené přímo na vámi smýšlené využití.
Oproti klasické fasádě jsou kamenné obklady velmi odolné povětrnostním vlivům a zároveň nevyžadují údržbu. Velkou výhodou u kamenných i keramických obkladů na podlaze je údržba. Odpadává neustálé tahání těžkého vysavače a čištění koberců několikrát ročně. Stačí pouze koště a mop – což jistě ocení rodiny s dětmi a domácnosti, kde žijí zvířata.


Keramické obklady


Nejčastěji využívaný materiál v koupelnách a kuchyních ale i interiéru. Stejně jako u kamenných obkladů je nutné volit venkovní keramické obklady podle odolnosti proti mrazu a teplotním výkyvům.
Dalším rozhodovacím faktorem by měla být tloušťka obkladu a jejich povrchová úprava. Kvůli bezpečí je vhodné do koupelny volit protiskluzové obklady, oproti tomu v kuchyni oceníte spíše hladké provedení, protože se snáze čistí.

 

Cihlové obklady


Zde je nutné dávat při výběru pozor, zda opravdu kupujete cihlový obklad nebo jen betonovou imitaci, která se svým názvem Cihla, za cihlový obklad pouze vydává. Pokud máte jistotu, že jste skutečně zakoupili cihlový obklad, můžete se těšit z jeho vlastností. A věřte, že radost vám vydrží několik desítek let.
Cihlové obklady jsou odolné vůči teplotním změnám, vyblednutí a navíc jsou bezúdržbové.

 

Sádrové obklady


Poslední ze zástupců obkladů, který zmíníme jsou sádrové obklady.
U této varianty obkladů je nutné nejprve zmínit, že jsou určené pouze do interiéru. Tím ale nijak neztrácí na atraktivitě.

Sádrové obklady nabízí nejen velkou škálu tvarů a barev, ale také i povrchových struktur. Jsou velmi věrnou imitací např. kamenných obkladů a jejich výhoda je v dostupné ceně.
Jsou oblíbené díky jemnému provedení, které v interiéru nepůsobí chladně a neútulně, ale naopak dokáží udělat místnost příjemnou a přívětivou. Hlavní nevýhoda těchto obkladů je nesnášenlivost teplotních rozdílů a vody, tudíž se nedoporučuje použití sádrových obkladů venku, ale ani např. u krbu.
I tak jsou sádrové obklady velmi vyhledávané jako nevšední obklady stěn, těmi, kteří nemají rádi nudu a všednost.

 

V samém závěru opustíme témata stavebních materiálů a zaměříme se na finální úpravy interiéru. Vdechneme styl do Vašeho domova pomocí tapet a samolepících folií, které navodí tu správnou atmosféru a dotvoří tak váš domov. Tapety jsou totiž skvělou výzdobou nejen na stěnách ale navíc díky nim můžete dát nový život nábytku, který už má svá nejlepší léta za sebou.
 

Pokud máte děti nebo s vámi v domácnosti žije nějaký domácí mazlíček jistě víte, že nehody, kterými utrpí váš nábytek, podlaha nebo zeď jsou běžné, a proto si představíme několik jednoduchých možností, jak vzniklé kosmetické vady zamaskovat či opravit.

 

Tapety


Jistě pamatujete, jak vypadal obývací pokoj vašich rodičů nebo dokonce prarodičů.
Hluboká křesla, křišťálový lustr, koberec s velkými vzory většinou v nehezkém hnědém nebo zeleném odstínu a tapety – nenápadné a nevýrazné barvy na tapetách a stále se opakující velký vzor. Mdlým odstínům zelené a hnědé už odzvonilo, ale tapety se opět vrací do našich domovů. Ovšem v mnohem atraktivnější podobě. Na trhu je k dostání nepřeberné množství barevných kombinací, vzorů, a dokonce i materiálů.


Kvůli tapetování nemusíte vystěhovat celý pokoj, protože při aplikaci tapet nehrozí znečištění nábytku ani koberce či podlahy. Dále je obrovskou výhodou, že tapety můžete aplikovat i na zdi s drobnými nerovnostmi. Odpadne vám tak starost se škrábáním staré výmalby a následným štukováním. Tapety zakryjí nerovnosti i praskliny, které nepůsobí příliš esteticky.


Použití tapet má i své stinné stránky. V první řadě je nutné dobře připravit povrch na který chceme tapetu umístit. Další nevýhodou by pro některé z vás mohl být fakt, že pokud budete chtít tapetu v budoucnosti odstranit nejspíš se nevyhnete následujícím nutným opravám omítky.


V posledních letech se tapety opět vrací do našich domovů a jsou oblíbeným designovým prvkem. Neplní jen estetický úkol, ale mají i praktické vlastnosti. Izolují stěny mezi jednotlivými pokoji. Dnes už tapety nejsou noční můrou, kdy je potřeba zapojit do tapetování celou rodinu a viset na štaflích ulepený od lepidla. Dnešní tapety vynikají nejen pestrostí, ale i jednoduchostí použití. Pokud nechcete každý rok investovat peníze, čas ani energii do nových a nových výmaleb jsou pro vás tapety tím pravým řešením.

 

Samolepící folie


Aplikaci samolepících folií zvládne opravdu každý. Je ovšem nutné věnovat péči a pozornost místu, kam se ji chystáte umístit. Samolepící folie lze lepit pouze na čistou, suchou a hladkou plochu. Pokud ji chcete aplikovat na nábytek je dobré ho nejprve odmastit. Když máte povrch připravený, stačí už jen folii nalepit. Na trhu je k dostání mnoho podob samolepících folií či tapet. Od plošných až po malé dekorativní postavy či obrázky. Vybrat si můžete z široké škály motýlů, květin, postav, známých osobností. Výjimkou nejsou ani 3D obrazy či imitace různých materiálů jako dřevo, kámen, cihly. Pokud tedy např. Vaše kuchyně potřebuje oživit a vy nemáte finance na novou linku, jsou pro vás samolepící folie to pravé.  

 

Jaké zvolit obklady?


Barva obkladů by měla ladit s vybavením místnosti nebo celého bytu či domu.
Kachličky a dlažbu volíte vždy jako první věc, což je logické.
 

Co se barev týká, záleží jen na vás. Velice populární v kuchyních a koupelnách je v současné době zcela bílá barva, která je naprostou známkou čistoty, nebo úplně černá barva, která je nesmírně elegantní, ale také hnědá barva, která vytváří příjemný dojem teplého domova, poté však třeba i kombinace barev jako je červeno-černá, nebo třeba černo-bílá.
Své místo na předních příčkách na žebříčku oblíbenosti si získaly také kamenné obklady nebo malé kostičky.
 

Glazované kachličky nejsou náročné na údržbu
 

Z materiálů se největší oblíbenosti stále těší keramické glazované kachličky.
Nespornou výhodou je, že jsou lehko omyvatelné a péče o ně je velice snadná. Dlouho vydrží, jejich cena není vysoká.
Jejich nevýhodou je, že lehce vedou chlad i teplo a jsou poměrně křehké.

Dobrá rada od nás: do prostornějších koupelen volte větší kachličky světlejší barvy. Místnost se stane vzdušnější, světlejší a příjemnější.
Není zcela moudré volit glazované keramické kachličky jako dlažbu. Glazura velice klouže, proto doporučujeme volit neglazované kachličky.
 

Designově atraktivní slinutá dlažba je odolná


Stále větší oblibě se těší slinutá dlažba.
Výhodou je, že je nesmírně odolná a designově velice atraktivní. Slinutá neglazovaná dlažba je vhodná pro prostředí s velkým provozem. Navíc pořizovací cena je nízká.

Její nevýhodou je, že se velice obtížně čistí.

Slinuté dlažby s glazurou jsou momentálně nejpoužívanějším typem obkladů.
Výhodou je, že mají absolutně nepropustný povrch, jsou odolné a na výběr je z opravdu velkého množství designů.
 

Moderní přírodní obklady kámen a dřevo jsou nadčasové
 

Moderní se stává použít ko koupelny přírodný obklady, z nichž nejpopulárnější jsou kamenné obklady, někdy i betonové desky, či dýhové, které jsou vyrobeny z tropického dřeva.
Výhodou přírodních obkladů je elegantní a nadčasový vzhled. Kámen je odolný, pevný, vydrží dlouho a neztrácí barvu.
Nevýhodou poté je, že je náročnější na údržbu a nepatří mezi nejlacinější materiály. Je potřeba ho ošetřovat proti násakovosti vody.
Nejvíce se do koupelny hodí žula, pískovec, mramor, vápenec, břidlice a travertin.

Zaměříme-li se na dřevo, zjistíme, že do koupelny se volí co možná nejtvrdší dřevo, které skoro nenasákává vodu.
Výhodou je vysoká tvrdost, odolnost vůči vlhkosti, vodě, nepotřeba časté údržby, tepelná izolace.
Nevýhodou je, že tyto obklady jsou velice cenově náročné.
Nejpoužívanějším dřevem do koupelny je teak, cedr, ipe, iroko, wenge, nebo makkasar.

Dobrá rada od nás: doporučujeme dřevem šetřit. Je to těžký materiál a není laciný. Ve větším množství zužuje prostor místnosti. Proto je dobré jím obložit jen jednu stěnu.
 

Plastové obklady mají izolační vlastnosti
 

Plastové obklady jsou také jednou z možných variant.
Výhodou je, že jsou nehořlavé, pružné, velice dobře se čistí, snadno se udržují, mají tepelné a izolační vlastnosti. Nepatří do vyšší cenové skupiny.
Nevýhody jsme neshledali žádné.
 

Snadná práce s fóliemi
 

Fólie jsou poslední z možných variant obkladů do koupelny.
Výhodou je, že se snadno pokládají. Jen se nalepí na podklad a když vás omrzí, není nic jednoduššího, než ji sloupnout a vyměnit. Na výběr je z mnoha motivů. Jsou levné, dobře se udržují a snadno propouští světlo.
Nevýhodou je, že poměrně brzy vyblednou.Nabízíte nebo sháníte obklady, palubky, tapety?
Zde můžete zdarma vložit inzerát >>
 
 
 

 

 

 


Publikační pravidla, soubory cookies a ochrana osobních údajů, provozovatel  |  Kontakt  |  Jak inzerovat  |  Prodám / koupím / vložit inzerát

 

Online bazar nábytku umožňuje inzerci zdarma pro soukromé i firemní účely.
Prodej či koupě použitého i nového vybavení bytů, domů, chat, zahrad, kanceláří a provozoven.

 

www.NÁBYTEK-BAZAR.eu
 


 Sitemap Czin.eu | Seznam | Google

Všechna práva vyhrazena. © 2024 Nabytek-Bazar.EU
Tvorba webových stránek - TECHNICAL DESIGN