Bezplatná inzerce nového i použitého nábytku, doplňků a vybavení

 

Koberce Česká Lípa


 

V této kategorii nebo v tomto regionu se nenachází žádný inzerát...
Vložte sem svou nabídku nebo poptávku jako první!

 


 


 

Koberce a podlahové krytiny

 

Koberce si v našich domácnostech stále drží svou oblíbenost. Položit je můžeme od jedné strany pokoje k druhé, či zvolit pouze kusový koberec, který sladěný s podlahovou krytinou podtrhne ráz celého pokoje.
Samy o sobě jsou velmi dobrým tepelným i zvukovým izolantem a v případě pádu tlumí náraz. Vytváří pocit útulnosti a díky vysoké škále barev i materiálů můžete snadno najít to pravé, co vám pomůže ucelit dojem z celého pokoje a správně doladit interiér.

Volit můžete z materiálů přírodních, u kterých ovšem počítejte s tím, že si připlatíte, ale i umělých, které jsou také kvalitní a nenáročné na údržbu.
Polyamidové koberce jsou navíc odolné vůči vznícení a mají vysokou životnost. Jsou vhodné především do namáhavých prostor, jakými jsou kupříkladu dětské pokoje.
Do ložnic můžete volit přírodnější koberce s vysokým vláknem, po kterém se velmi příjemně chodí. Nevýhodou celoplošných koberců je však jo, že ve svých vláknech zachycují prach, což není vhodné pro alergiky. Před kladením samotného celoplošného koberce je nutno nejdříve z podlahy odstranit všechny nerovnosti, které by mohly pokládání koberce narušit.

 

A jakou podlahovou krytinu zvolit podle typu místnosti?
Chodba je kupříkladu velmi frekventovanou částí, která bývá kvůli vstupu zvenčí do bytu ve venkovní obuvi nejčastěji špinavá. Je třeba volit krytinu, která je odolná a voděodolná, kterou lze však zároveň snadno udržovat a nezanechává na sobě šmouhy a otěry.
Nejběžnějším řešením je klasická dlažba, kterou lze omýt pouze vlhkým hadrem či mopem, či jednoduše zamést. S ohledem na co největší zamezení znečištění je vhodné umístit před i za vchod do předsíně například rohožku, která největší znečištění zadrží.
Dalšími velmi vhodnými materiály, které se do předsíně hodí, jsou kromě keramické či kamenné dlažby i teraco, PVC a laminát, či i přírodní korek s kvalitní ochrannou vrstvou laku. 

 

Další velmi zatěžovanou, a zřejmě nejvytíženější frekventovanou místností je kuchyně.
V kuchyni se vaří, připravuje jídlo, a velmi často také slouží zároveň jako jídelna, je tedy i místem častého setkávání rodinných příslušníků. Podlaha v kuchyni by měla být hlavně neklouzavá a snadno udržitelná. Je nutno také zohlednit krytiny obzvláště odolné vůči pádu, oděru, poškrábání či působení různých chemikálií a čistících přípravků.
Nejčastěji užívanou krytinou v kuchyni bývá stejně jako na chodbě keramická dlažba (volte však konkrétně takovou, která má vysokou odolnost vůči padajícím předmětům), pozor však dejte na barvu spár, které se mohou snadno ušpinit, a jsou velmi náročné na údržbu, a mnohdy fleky od chemikálií či od přípravy jídla ze spár již nedostanete.


Volit však můžete také z lakovaných prken, laminátové podlahy s vyšší odolností, kamenné podlahy, linolea, PVC i korku.
Naopak naprosto nevhodné jsou koberce.
Podlaha by měla být celkovým doplněním kuchyně, hlavně by však měla plnit svůj účel neklouzavostí. Pokud je kuchyně spojená s jídelnou, a přejete si tyto dvě části pomyslně oddělit, je vhodné volit stejnou krytinu, jen kupříkladu v trochu jiném provedení či barvě, avšak stále byste měli mít na mysli snadnou údržbu podlahy v místě, kde se konzumuje.


Obývací pokoj je srdcem celého bytu, a celá rodina se v něm setkává ze všech místností nejčastěji.
Volte proto podlahovou krytinu takovou, která odolává alespoň střednímu zatížení. Jinak ovšem máte při výběru naprosto volnou ruku, a můžete volit tak, aby podlaha doplňovala celý interiér místnosti, od koberce po parkety či PVC nebo korek. Vhodná je jakákoliv krytina, kterou uznáte za vhodnou.


V dětském pokoji už dávno nemusíte užívat pouze koberce. Podlaha v pokoji, kde bydlí děti, by měla být odolná vůči vysoké zátěži. Vybírejte tak, aby krytina odolala vytlačeným drážkám po kolečkách hraček, rozpatlání modelíny či barev nebo rozlití pití. Vybírat můžete znovu od měkčeného PVC, korku a linolea až po parkety a plovoucí podlahu. Naprosto nevhodná je však dlažba a cokoliv tvrdého, při čemž by se mohlo dítě po pádu zranit.


Ložnice je místností, která snáší minimální zatížení, nemusíte se tedy řídit tolika pravidly, a můžete si dovolit být nároční. Volte klidně měkký koberec s vysokým kvalitním vlasem, který si třeba v jiné místnosti nemůžete dovolit. Pokud však neholdujete celokobercovému pokrytí, můžete volit i z masivní dřevěné podlahy či korku, obohacené o kusový koberec okolo postele. Koupelna a toaleta jsou místnostmi, kde dochází podlaha k nejčastějšímu styku s vodou. Toto je nutno zohlednit, a vybrat takovou krytinu, která je voděodolná, a ze které lze vodu snadno setřít.

Stejně důležité je také myslet na vlastní bezpečnost, a proto volit především neskluzové krytiny, jako je protiskluzová keramická, kamenná či skleněná dlažba, PVC či korek po položení ošetřený alespoň čtyřmi vrstvami ochranného laku. Pokud máte rádi něco víc, můžete do koupelny položit podlahu z odolných exotických dřevin. 


Nabízíte nebo sháníte koberec?
Zde můžete zdarma vložit inzerát >>


 

 

 

 


Publikační pravidla, soubory cookies a ochrana osobních údajů, provozovatel  |  Kontakt  |  Jak inzerovat  |  Prodám / koupím / vložit inzerát

 

Online bazar nábytku umožňuje inzerci zdarma pro soukromé i firemní účely.
Prodej či koupě použitého i nového vybavení bytů, domů, chat, zahrad, kanceláří a provozoven.

 

www.NÁBYTEK-BAZAR.eu
 


 Sitemap Czin.eu | Seznam | Google

Všechna práva vyhrazena. © 2024 Nabytek-Bazar.EU
Tvorba webových stránek - TECHNICAL DESIGN