Bezplatná inzerce nového i použitého nábytku, doplňků a vybavení

 

Nábytek, stoly a židle do ordinace, salónu a čekárny Česká Lípa


 

V této kategorii nebo v tomto regionu se nenachází žádný inzerát...
Vložte sem svou nabídku nebo poptávku jako první!

 


 


 

Správný výběr židlí do čekáren a ordinací

První věcí, kterou spatří pacient při příchodu k doktorovi, je čekárna a její zařízení. Všichni víme, že první dojem je důležitý, a u zdravotnického zařízení to patří dvojnásob. Když pacient vejde do čekárny a spatří různorodé, nepohodlné židle, nevzbudí to v něm mnoho důvěry. Rovněž by si mohl začít klást otázku, zda li má lékař dostatek pacientů, aby zaplatil účty a mohl si pořídit moderní zařízení, když si nemůže dovolit ani řádné židle do čekárny. To vede k otázce, proč nemá lékař dostatek pacientů, a ještě větším obavám.

 

Obvykle když jde člověk navštívit lékaře, je to proto, že má obavy o své zdraví, či dokonce trpí bolestmi. Jednoduchá věc jako široká, čistá a pohodlná křesla dopomůžou ke zmírnění obav a nepohodlí pacienta, a dovolí mu uvolnit se a soustředit na to, co vlastně hodlá doktorovi o svém zdravotním stavu sdělit, místo toho aby poposedával a přemýšlel, na jaké skvrně to sedí, či dokonce jestli jej židle udrží. A i u nejpilnějšího lékaře si kolikrát pacient pěkně dlouho počká, než přijde na řadu.

 

Prostory čekárny by měly být co nejpraktičtěji využity. Ačkoliv se stále můžete u doktora setkat s klasickými lavicemi, mnoho lékařů a lékařských zařízení nyní preferuje klasická křesla s opěrkami pro ruce, či lavice se samostatnými sedátky. Tyto lavice jsou spojeny jedním nosníkem, a samostatných křesel na nosníku může být až pět. Nosník má dva páry nohou pouze na krajních stranách, je tedy jednodušší hýbat s celou sestavou a snáze se pod lavicí vytírá. Zároveň má každý pacient svůj prostor a pohodlné posezení. Pořídit se dají také dvoulavice s nosníkem, přičemž je mezi dvěma křesly na nosníku jednoduchý menší stolek, který může využít doktor pro rozložení reklamních letáků či magazínů, při jejichž čtení se pacient zabaví, či je nechat pro využívání pacientům. Lavice se vyrábí nejčastěji s kovovou konstrukcí, plastovými opěrátky a klasickým plastovým sedákem či několika druhy polstrování a barevným provedením. Převládají bílá, červená a modrá barva.

 

Pokud zvolíte klasické židle, měli byste pamatovat alespoň na to, aby měl pacient možnost opřít se o opěradlo, a nepřitěžoval si opíráním zad o chladnou zeď. Mělo by jim také být dopřáno opření rukou o opěradla křesel a dostatek místa pro pohodlné usazení.

 

Ať už se rozhodnete pro lavice, nosníková křesla či židle, dbejte na to, aby byl povrch omyvatelný a snadno čistitelný. Pořídit se dají také židle s antibakteriálním povrchem a speciální úpravou, která čištění usnadňují. U polstrování řádně dbejte na výběr materiálu. Upravované tkaniny bývají odolnější než ty přírodní. Polstrování z vinylu je nákladově efektivnější možností, a je nejvhodnější ke speciálním povrchovým úpravám, které vytváří bariéru proti oděrkám a skvrnám. Zdravotnický vinyl je nejvhodnější, jelikož je snadno čistitelný a odolává různým skvrnám, vlhkosti a bakteriím.

 

Při výběru samotných židlí a křesel byste měli sami zkusit jednoduchý test, při kterém zjistíte, zda je vámi vybraná židle nejen vzhledná, ale také dostatečně pohodlná pro pacienta. Vydrželi byste na ní sedět dvacet minut a déle? Pokud ano, je židle vhodná i pro vaše nemocné pacienty.

 

U zařízení čekárny židlemi byste také měli mít na paměti rozložení v prostoru místnosti. Při rozmístění křesel byste měli pamatovat na to, aby měli pacienti možnost volně se pohybovat po čekárně. Není vhodné natěsnat spoustu křesel do jednoho prostoru či blízko naproti sobě, kdy by si mohli sedící pacienti zavazet. Pokud máte v čekárně vyvěšenou nástěnku s důležitými informacemi, mělo by být mezi židlemi ponecháno dost prostoru na to, aby si je mohli pacienti přečíst. Zvážit byste také měli zasedací pořádek. Spousta lidí nerado sedí zády k jakýmkoliv dveřím. Vhodně můžete zvolit tvar čtverce či písmene U, které umožní pacientům možnost komunikovat mezi sebou. 

 

Nabízíte nebo sháníte vybavení ordinace nebo salonu?
Zde můžete zdarma vložit inzerát >>

 

 

 

 

 


Publikační pravidla, soubory cookies a ochrana osobních údajů, provozovatel  |  Kontakt  |  Jak inzerovat  |  Prodám / koupím / vložit inzerát

 

Online bazar nábytku umožňuje inzerci zdarma pro soukromé i firemní účely.
Prodej či koupě použitého i nového vybavení bytů, domů, chat, zahrad, kanceláří a provozoven.

 

www.NÁBYTEK-BAZAR.eu
 


 Sitemap Czin.eu | Seznam | Google

Všechna práva vyhrazena. © 2024 Nabytek-Bazar.EU
Tvorba webových stránek - TECHNICAL DESIGN