Bezplatná inzerce nového i použitého nábytku, doplňků a vybavení

 

Dřevěné dveře Česká Lípa


 

V této kategorii nebo v tomto regionu se nenachází žádný inzerát...
Vložte sem svou nabídku nebo poptávku jako první!

 


 


 

Dveře ze dřeva

Pokud začnete přemýšlet nad materiálem, ze kterého budou dveře vašeho bytu nebo domu, stoprocentně padne řeč i na dřevěný masiv. Jedná se totiž o nestárnoucí klasiku, která má právem své výsadní postavení mezi materiály a to nejen při výrobě dveří.
Hlavní výhodou dřevěných dveří z masivu je to, že se jedná o přírodní materiál, a od toho se dále odvíjí všechna další pozitiva.

 

Základní pozitiva dřevěných dveří

 

a) Tepelná izolace
Přírodní dřevo je dobrým tepelným izolantem, a proto i dveře z dřevěného masivu vynikají dobrými tepelně izolačními vlastnostmi. Dřevěné dveře částečně tlumí i šíření hluku.

 

b) Zdravotní nezávadnost
Dřevěný masiv je zdravotně nezávadný. Při vhodné povrchové úpravě se z něj neuvolňují žádné zdraví škodlivé látky, jako je to u jiných materiálů. Dřevo je proto ideálním řešením do místností, které obývají děti nebo alergici.

 

c) Dlouhá životnost
Pokud hledáte dveře, které vydrží dlouhé roky, vsaďte na dřevo. Dřevěný masiv vyniká totiž dlouho životností. Dveře z masivu podobně jako nábytek z masivu již něco vydrží. Stejně jako se vám masivní dřevěný stůl hned nerozviklá, i dřevěné dveře jsou bytelné a mnoho vydrží.

 

d) Výhodná investice
Ačkoliv jsou kvalitní dřevěné dveře dražší, investice do nich se vždy vyplatí. Poctivé masivní dveře nebudete muset hned po pár letech měnit. Dřevo stárne do krásy.

 

e) Možná renovace
Dveře z dřevěného masivu vydrží v interiéru roky, a to i díky tomu, že jejich renovace není příliš složitá. Zatímco dveře z jiného materiálu po letech musíte vyhodit, dřevěné dveře stačí přebrousit a naolejovat, navoskovat nebo nalakovat.

 

f) Universální použití
Můžete bydlet na samotě u lesa, ve velkoměstě, v bytovce na sídlišti nebo v rodinné, domě, všude tam najdou dřevěné dveře z masivu své uplatnění. Hodí se skutečně téměř kamkoliv a svou přirozenou krásou jsou nadčasové. Dřevo je totiž neuvěřitelně univerzální. V poslední době se dřevěné dveře opět dostávají do popředí a lze je najít i na těch nejméně obvyklých místech jako jsou například koupelny. Zatímco jiné materiály dřevo jen napodobují, přírodním dřevěným masívem získáte originál.

 

g) Specifičnost dřeva
Dřevěné dveře z pravého masivu provoní celý interiér nenapodobitelnou vůní. Díky tomu a svému přírodnímu vzhledu dokážou dveře z masivu navodit příjemnou a hřejivou atmosféru v celé domácnosti.


 

1) Dřevěné palubkové dveře

 

Palubkové dveře se vyrábějí jako dveře vchodové, garážové dveře, dveře do dílen a sklepů. Jsou tvořena masivním rámem s příčkami, které jsou oboustranně oplášťovány palubkami. Vnitřní prostor palubkových dveří může být vyplněn izolační vrstvou, která zlepšuje tepelně izolační vlastnosti dveří. Palubkové dveře mohou být řešeny jako plné nebo částečně prosklené.

 

Vlastnosti palubkových dřevěných dveří

 

 • Palubkové dveře jsou vyrobeny z masivu, tedy přírodního dřeva, jehož zpracování řadíme mezi ekologicky málo náročné způsoby výroby.
 • Z hlediska životního prostředí je nejvíce problémovou fází výroby ta závěrečná, provedení povrchové úpravy. Při použití ekologických nátěrových hmot, které jsou navíc vodou ředitelné, se tato ekologická zátěž eliminuje na minimum.
 • Vnitřní prostor rámu dveří může být vyplněn izolační vrstvou na bázi minerálních vláken nebo izolační deskou z polystyrenu. Pěnový polystyren EPS nepředstavuje žádné riziko pro zdraví lidí v průběhu jeho využívání. Navíc je lehký a tak nezvyšuje hmotnost dveří.
 • Palubkové dveře mají výborné tepelně izolační vlastnosti, což pozitivně ovlivňuje tepelnou pohodu v interiéru a tím i snižuje náklady na vytápění.
 • Rám dveří, je tvořen svislými vlysy, horním vodorovným vlysem, spodním vodorovným vlysem a vodorovnými příčkami. Rohové spojení je na čep s pérkem. Spojení příček se svislými vlysy je na průběžný čep, který je rozklínkovaný. Palubkové dveře jsou osazeny šroubovacími závěsy. Na svislých a horním vodorovném vlysu je vyfrézovaná polodrážka pro doraz dveří na zárubeň.
 • U palubkových dveří se skleněnou výplní, skleněná výplň tvoří jednoduché sklo tloušťky 4 mm, nebo sklo izolační. Sklo je zajištěno zasklívacími lištami, které jsou připevněny vruty. Spára u skla se těsní silikonovým tmelem.

 

 

2) Dřevěné rámové dveře

 

Rámové dveře dřevěné se vyrábějí jako vchodové tak i interiérové. Jsou tvořena masivním rámem, který může být členěn příčkami. Rám dveří může být vyplněn pevnou nebo skleněnou výplní. Konstrukce dveří je viditelná. Rámové dveře se vyrábí jako plná nebo částečně prosklená. Patří mezi nejstarší a nejrozšířenější dveře u nás. Jejich konstrukce umožnuje jejich širokou variabilitu provedení. Dveře se vyrábějí nejčastěji ze smrku, borovice, dubu nebo jasanu.

 

Vlastnosti rámových dřevěných dveří

 

 • Dveře jsou vyrobeny z masivního dřeva nebo z materiálů na bázi dřeva, které nezatěžují životní prostředí.
 • Dveře mají výborné tepelně izolační vlastnosti, které se liší podle jejich konstrukce. Proto jsou vhodné nejenom do interiéru, ale hodí se také jako vstupní dveře.
 • Dveře jsou z ekologického hlediska velmi přínosné, pouze při nanášení finálního nátěru se musí dbát na vhodnost nátěru, jeho manipulaci a skladování.
 • Také tyto dveře mají podobnou strukturu jako dveře palubkové. Rám je tvořen svislými vlysy, horním a spodním vodorovným vlysem. Rám bývá členěn příčkami, které jsou viditelné. Mají také svislé a vodorovné polodrážky pro zapadnutí do zárubně.
 • Pro interiérové rámové dveře dřevěné se používá sklo o síle 4 mm a osazuje se do polodrážky nebo mezi dvě lišty. Pro tento typ vchodových dveří se používá izolační dvojsklo nebo trojsklo a používá se lepený eurohranol.
 • Pevná výplň dveří se vsazuje do drážky, polodrážky nebo mezi dvě lišty.
 • Do rámu vchodových dveří je vhodné vložit tepelně izolační výplň, která výrazně snižuje prostup tepla z vytápěného prostoru ven. Jádro izolačních výplní tvoří deska z tvrzené PUR pěny, která zajišťuje tepelnou izolaci výplně.

 

 

3) Dřevěné hladké dveře

 

Hladké dřevěné dveře se vyrábějí převážně jako dveře interiérové. Jsou tvořena masivním rámem s výplní, který je oplášťován. Konstrukce dveří není viditelná. Vyrábí se jako plné nebo částečně prosklené, někdy i jako dveře vchodové ale za předpokladu upravené konstrukce tak, aby odpovídala bezpečnostním požadavkům. Pro osazení skleněné výplně musí být vloženy vyztužovací vlysy, které tvoří rám pro skleněnou výplň. Vyztužovací vlysy jsou spojeny s rámem pomocí kolíků na zadlabaný nebo průchozí čep. Skleněná výplň je uchycena zasklívacími lištami.

 

Vlastnosti dřevěných hladkých dveří

 

 • Dveře mají jednoduchou konstrukci vyplněnou papírovou voštinou nebo mřížkou z dýhových pásků.
 • Výroba těchto dveří je méně náročná na spotřebu masivního dřeva a jsou snadno recyklovatelná.
 • Povrchová úprava je prováděna nátěrovými barvami, jejichž složení odpovídá požadavkům na ekologicky šetrné nátěry a zvláštní důraz se klade na použití nátěrů vodou ředitelných.

 

 

4) Vchodové dřevěné dveře

 

Vchodové dřevěné dveře se vyrábějí jako rámové nebo hladké. Rámové jsou z eurohranolu o tloušťce 78 mm. Jsou tvořeny rámem s výplní, který může být členěn příčkami. Vchodové dřevěné dveře se vyrábí jako plné nebo částečně prosklené izolačním, popřípadě bezpečnostním, sklem.

 

Vlastnosti dřevěných vchodových dveří z eurohranolu

 

 • Mají vynikající tepelně izolační vlastnosti s celkovým koeficientem prostupu tepla ve výši 1,0 – 1,5 W/m2°K.
 • Díky konstrukci vrstveného eurohranolu mají vysokou tvarovou stálost a pevnost, nedochází k stáčení profilu a navíc samotné dřevo lze ve finále jednoduše a ekologicky likvidovat.
 • Dveře jsou osazovány na bezpečnostní závěsy a opatřeny tří až pěti bodovým bezpečnostním zámkem.
 • Systém dvojího těsnění ve dvojité polodrážce zajišťuje tepelnou i zvukovou izolaci vchodových dřevěných dveří.
 • Výplň je tvořena pevnou sendvičovou deskou s tvrzenou PUR pěnou tloušťky 29, 38 a 42 mm v hladkém, kazetovém nebo palubkovém provedení, nebo izolačními nebo dekoračními skly.
 • Samotné dveře se dnes vyrábí na počítačově řízených strojích s nejvyšší přesností s dokonalým opracováním.
 • Životnost dveří je podmíněna použitím nejnovějších typů nátěrových hmot s garancí 5 – 10 let a tyto nátěry jsou přísně ekologické a šetrné k životnímu prostředí.
 • Dřevěné vchodové dveře se vyrábějí nejčastěji ze smrku, borovice, dubu a modřínu.

 

 

5) Dřevěné dýhované dveře

 

Dýha je 100% přírodní materiál o nezaměnitelné vůni a doteku. Dveře jsou velmi odolné díky ochrannému čtyř vrstvenému UV laku. Dýha jde mořit do jakéhokoliv barevného odstínu. Každé stejné dýhované dveře mohou mít maličko jiné tónování a vzorování dekoru a postupně času zrají a mění částečně svojí barvu.
Dýhy na dveře se vyrábějí ve vodorovném i svislém provedení. Dýhy jsou rozděleny podle dostupnosti zdrojů do čtyř cenových skupin:

 

a) Standard – klasické dýhy
Patří mezi ně stromy evropského pásma jako dub, buk, jasan, bříza a javor, ale i například exotický mahagon či wenge včetně dýh Koto, Dousie, Jatoba, Ebiara.

 

b) Komfort – sukaté dýhy
Tyto dýhy si zachovávají své přirozené vady v podobě suků, které dělají dveře ze sukatých dýh tak přitažlivé. Nejoblíbenějšími a nejtypičtějšímu sukatými dřevinami jsou dub, ořech a smrk.

 

c) Premium – řezané dýhy
Další přiznanou vadou na kráse je mechanické opracování pilou a noži, které zanechávají v dýze nenapodobitelnou stopu a vytváří tak nenapodobitelný povrch, zajímavý jak pro oko, tak na dotek. Vybírat můžeme mezi dubem a ořechem řezaným.

 

d) Exklusive – masivní povrch LIVRE
V tomto případě nejde o dýhu v pravém slova smyslu, ale o kousky dřeva, které se aplikují na povrch dveří a tyto tenké špalíčky jsou seskládány tak, aby vnikl 3D efekt.


 

6) Dřevěné kazetové dveře

 

 • Výplň dřevěných kazetových dveří tvoří různý počet kazet obdélníkového nebo čtvercového tvaru.
 • Kazetové dveře se vyrábějí jako dveře interiérové v mnoha provedeních, vzorech i barvách, jsou vhodné do rodinných domů, chalup i bytů.
 • Nejběžněji se vyrábějí z přírodního buku nebo dubu a díky jedinečné kresbě dřeva a výběru prvojakostního dřeva jsou každé interiérové kazetové dveře originální.
 • Dřevěné skladby jsou v jednotlivých kazetách různého vzhledu a hodí se do luxusního, stylového nebo jen tak do staročeského interiéru.
 • Kazetové interiérové dveře lze kombinovat i se sklem, čímž se docílí jedinečné kombinace, která vypadá velice pěkně v každém interiéru.

 

 

7) Dřevěné lamelové dveře

 

 • Dřevěné lamelové dveře patří mezi dveře speciální a jsou vhodné pro uzavírání například šatních skříní, botáren a botníků, kuchyňských linek, skříní v ložnicích a podobně.
 • Na pohled jsou velice estetické a navíc plní odvětrávací funkci, díky lamelám sesazeným od sebe.
 • Dveře lamelové se vyrábí přímo na zakázku, dle rozměrů zákazníka v různých dřevinách a odstínech.
 • Tyto dveře lze případně použít i na původní korpusy stávajících skříní jako výměnu.
 • Standardně se dřevěné lamelové dveře a dvířka vyrábějí ze smrkového dřeva, bez laku, s transparentním lakem nebo v bílé barvě a někdy v provedení bílá lazura.

 

 

8) Dřevěné shrnovací dveře

 

 • Dřevěné shrnovací dveře jsou ideálním řešením pro malé interiéry, které jsou navíc tvořeny přírodními materiály.
 • Pokud chcete uspořit prostor a využít flexibilitu velikostí a dřevěných materiálů, jsou shrnovací dveře ideálním řešením.
 • Shrnuté dveře zabírají v otvoru u standardních dveří o 80 cm šíři, asi 15 cm, u dveří 120 cm zaberou 20 cm.
 • Díky velkému množství barevného provedení a druhů dřeva je možné dokonale sladit vzhled dveří s ostatními dřevěnými prvky ve Vašem interiéru.
 • Maximální vyráběná výška shrnovacích dveří je 220 cm a šířka je prakticky neomezena. Pro větší šíře se doporučuje dvoukřídlé provedení.
 • Jednotlivé lamely se skládají vedle sebe, mohou být plně nebo také prosklené.
 • Uzavírání dřevěných lamelových dveří je řešeno kleštinovým uzávěrem nebo magnetickým či mechanickým zámkem.

 

 

 

Druhy dřeva na výrobu dveří

 

Dřevo na výrobu dveří má stále velkou popularitu a jako tradiční přírodní materiál mnohdy vytlačuje plast, kov, ocel nebo i hliník. Dřevo je velmi houževnatý a tuhý materiál. Jednou vyrobené dveře z kvalitního dřeva se nekroutí a jednou vyrobený pravý úhel, zůstává i po letech pravý. Aby si dřevo uchovalo svou kvalitu a dlouhou životnost, používají se velmi kvalitní nátěry s UV ochranou, které jsou elastické, ekologické a ředitelné vodou.

 

Smrkové a borovicové dřevo

 

 • Smrk a borovice jsou sice měkké ale velice houževnaté, vhodné pro výrobu dřevěných dveří.
 • I když jsou to dřeva měkká, vyrobené dveře jsou pevná a pružné a výborně se opracovávají do finální podoby.
 • Díky měkkosti dřeva mají velmi nízkou tepelnou vodivost a tím mají dveře ze smrku či borovice nízký součinitel prostupu tepla.
 • Na podélném, příčném i tečném řezu dřevo vykazuje velmi výrazné letokruhy.
 • Výhodou je, že pokud použijeme transparentní povrchovou úpravu, vynikne jejich světlá barva a jednotná kresba díky letokruhům.

 

Modřínové dřevo

 

 • Modřínové dřevo je polotvrdé, velice pevné a trvanlivé.
 • O tomto dřevě na výrobu dveří se říká, z pohledu vlastností a ceny, že je nejoblíbenějším a nejkvalitnějším dřevem pro jejich výrobu.
 • Samotné dřevo je na povrchu žlutohnědé a uvnitř okrové až červenohnědé.
 • Letokruhy má v porovnání se smrkem a borovicí mnohem hustší.
 • Specifickou vlastností modřínového dřeva i dveří z něho vyrobených je jeho tmavnutí a to i po napuštění.
 • Vyšší cenu tohoto materiálu na výrobu dveří vykompenzuje výrazná a velmi zajímavá kresba dřeva.

 

Dubové dřevo

 

 • Dubové dřevo a z něho vyrobené dveře jsou velmi žádané mezi zákazníky.
 • Mezi jeho základní vlastnosti patří jeho velká trvanlivost, protože dřevo je velmi pevné a navíc je houževnaté.
 • Jedná se o klasiku mezi volbou dřeva pro výrobu dveří.
 • Dobře odolává jak vnějším povětrnostním vlivům, tak i střídání vlhka a sucha v interiéru.
 • Pro povrchovou úpravu dubových dveří musíme zvolit opravdu velmi kvalitní nátěr, protože standardní nátěry, které plně vyhovují jehličnatému dřevu, se dřevem dobovým mají problém a tím by se zásadně zkrátila doba životnosti celých dubových dveří.

 


 

Základní typy dřevěných dveří

 

a) Otočné dřevěné dveře
Jedná se o klasickou základní nabídku v pravém nebo levém provedení s možností jednokřídlých nebo dvoukřídlých.

 

b) Posuvné dřevěné dveře
Velmi populární typ dveří z pohledu úspory místa, pohodlné manipulaci ale i moderního a atraktivního vzhledu.
Posuvné dřevěné dveře se posouvají buď podél stěny, nebo se zasouvají přímo do stavebního pouzdra.

 

c) Otočné dřevěné dveře v bez falcovém provedení
Oblíbený typ do velmi moderních bytů a domů.
V zavřeném stavu jsou dveře ve stejném rovině s obložkovou zárubní a působí tak velmi efektně.

 

d) Kyvné dřevěné dveře
Umožňují otevírání na obě strany a tím zaručují snadný průchod z místnosti do místnosti.
Dveře se hodí do chodeb domů nebo do restauračních zařízení a místo kliky na nich najdete zpravidla madlo.

 

e) Skládací dřevěné dveře
Tyto dveře se využívají všude tam, kde není dostatek prostoru pro otevření klasických dveří a kde není možné ani zasouvání podél nebo do stěny.
Skládací dveře zasahují ve složeném stavu pouze na jednu stranu a na druhé straně jsou složeny, čímž částečně zúží průchod.

 

f) Speciální dřevěné dveře

 


 

Dřevěné zárubně vhodné pro dřevěné dveře

 

V současnosti se vyrábějí již jen některé typy dřevěných zárubní, převážně pak rámové a obložkové. Starší typy, jako například tesařské, truhlářské nebo fošnové, se vyrábějí pouze na zakázku, mají totiž velkou spotřebu dřeva. Na druhou stranu rámové a obložkové dřevěné zárubně jsou šetrná k životnímu prostředí, dobře recyklovatelné a méně drahé.

 

Obložková dřevěná zárubeň

 

 • Zárubně obloužkové v současné době v podstatě nahrazují již zastaralé zárubně ocelové.
 • Do stavebního otvoru se vsazují, na rozdíl od ocelových zárubní, až v konečné fázi stavby, tedy až po dokončení podlah, stropů a vymalování a tím se současně zamezí jejich poškození.
 • Výhodou je, že je možné obložkové dřevěné zárubně velice snadno montovat při rekonstrukci bytu nebo při výměně samotných dřevěných dveří za nové.
 • Obložková zárubeň z masívu je konstruovaná pro typizované rozměry křídel 60, 70, 80, 90, 110, 125 a 145/197 cm. Hloubka zárubně je dána tloušťkou zdí a pohybuje se od 6 do 35 cm, přičemž hloubka zárubně se může ještě nastavit volnou obložkou.

 

Rámová dřevěná zárubeň

 

 • Rámovou dřevěnou zárubeň lze použít pro vnitřní i venkovní účel.
 • Materiálem pro její výrobu může být borovice, dub, buk, jasan a jiné dřevo.
 • Typizované rozměry jsou 60 až 110/197 a 125 až 160/197, ostatní rozměry a například zárubeň se světlíky, jsou potom atypické a vyráběny přímo na zakázku.
 • Vlysy zárubně jsou hladce opracovány a v rozích spojené na jednoduchý čep a rozpor. Pro otočná křídla mají stojky a nadpraží z přední strany zárubně polodrážku, pro dveře kyvné jsou zárubně bez polodrážek.
 • U rámových zárubní není nutné prahové prkénko, protože podlaha probíhá průběžně, používá se jen zaoblená lišta.
 • Dřevěné rámové zárubně se usazují před zhotovením omítek, ale dají se montovat i po omítnutí. Potom spáry mezi zárubní a omítkou zakryjí krycí lišty.

 


 

Kování pro dřevěné dveře

 

a) Kování štítové
Jedná se o společný štítek pro kliku i otvor pro zámek.
Existuje celá řada různých tvarů, materiálů a barevného provedení, ze kterého lze vybírat.

 

b) Kování rozetové
Toto kování se vyznačuje tím, že pro kliku i zámek je na dveřích jeden, společný štítek.
I zde existuje celá řada různých provedení, které můžeme sladit jak s dveřmi tak z celým interiérem.

 

c) Kování speciální
U některých typů speciálních dřevěných dveří chybí zámek a na štítku je umístěna pouze klika. 


 

Nabízíte nebo sháníte dřevěné dveře?
Zde můžete zdarma vložit inzerát >>

 

 

 

 

 


Publikační pravidla, soubory cookies a ochrana osobních údajů, provozovatel  |  Kontakt  |  Jak inzerovat  |  Prodám / koupím / vložit inzerát

 

Online bazar nábytku umožňuje inzerci zdarma pro soukromé i firemní účely.
Prodej či koupě použitého i nového vybavení bytů, domů, chat, zahrad, kanceláří a provozoven.

 

www.NÁBYTEK-BAZAR.eu
 


 Sitemap Czin.eu | Seznam | Google

Všechna práva vyhrazena. © 2024 Nabytek-Bazar.EU
Tvorba webových stránek - TECHNICAL DESIGN