Bezplatná inzerce nového i použitého nábytku, doplňků a vybavení

 

Zahradní slunečníky, markýzy a sluneční clony na zahradu Česká Lípa


 

V této kategorii nebo v tomto regionu se nenachází žádný inzerát...
Vložte sem svou nabídku nebo poptávku jako první!

 


 


 

Sluneční clony a markýzy

 

Zahradní slunečníky

 

Zahradní slunečníky nejsou ve Vaší zahradě žádnou nadbytečnou věcí. Hlavně v létě je potřeba dostatek stínu i venku a právě to Vám ten správný zahradní slunečník zajistí. Mimo jiné také prozáří celou venkovní část pozemku, pozdvihne atmosféru a donutí pár zvědavých sousedů žárlit na Vaše stylové zahradní vybavení. 
 

Jak slunečník vybrat?


Vůbec se nebojte požadovat jen tu nejvyšší kvalitu – vhodný slunečník musí mít pevnou konstrukci (a to tak pevnou, že si s ní ani prudší vítr neporadí, tedy kovovou nebo dřevěnou, plastovou příliš nedoporučujeme) a dobře napnutou potahovou látku, která se nemačká.
I v případě slunečníku s volány platí toto pravidlo – volány musí být neohybatelné, aby je nezničil vítr. Pokud jste náročnější a nechcete, aby Vám slunečník, který není složen, nezmokl, zvolte nepromokavou látku.
Třetí důležitou částí slunečníku je podstavec, kterým je slunečník ukotven na místě, které vyberete. Měl by být velmi stabilní, aby nedošlo k pádu slunečníku.
Pokud vybíráte slunečník na terasu, nejideálnější je pak zvolit čtvercový, obdélníkový nebo i víceúhelníkový.
Velkoprostorové slunečníky pak mohou zastínit třeba i menší venkovní bazén a také ho chrání například před spadaným listím z okolních stromů.

 

Dřevěná nebo kovová konstrukce?

 

Tyto dvě konstrukce slunečníku zaručují, jak už bylo zmíněno, pevnost a stabilitu slunečníku. Kvalitnější malé slunečníky bývají vyrobeny z nerezových kovů, které jsou opatřeny vhodným nátěrem.
U velkoprostorových slunečníků se používá konstrukce dřevěná (dřevo bývá naimpregnované pro lepší odolnost ve venkovních podmínkách).

 

Obsluha slunečníku

 

Slunečník roztahujte a zatahujte opatrně, aby nedošlo k jeho poškození či pádu. Snáze se manipuluje s malými slunečníky. Velkoplošné slunečníky jsou opatřeny servomechanismem a protizávažím, právě kvůli jednoduššímu ovládání.
Některé slunečníky také fungují na principu lanka taženého přes kladku.

 
Clony na zahradu

 

Zahradní clony jsou v létě v zahradě naprostou nezbytností. V létě je totiž potřeba dostatek stínu i venku a právě to Vám ta správná zahradní sluneční clona zajistí. 

 

Typy zahradních clon

 

Jeden z nejmenších, ale zároveň nejpraktičtějších typů zahradních clon je ten, který je součástí lehátka.
V horkých letních měsících na zahradě si často přejeme, abychom lehátko nemuseli neustále posouvat tam, kam momentálně vrhá stín náš slunečník. A od toho tu právě je clona na lehátka, případně lehátka se clonou, která v dnešní době už nejsou nijak neobvyklá.


Dalším typem jsou jednoduché napínatelné zahradní clony, které snadno upevníte ve dvou bodech na své zahradě (například na kraji střechy domu a plotu). Tento typ může zastínit i větší část Vaší zahrady, případně celou terasu.
Nezapomínejte je ale sundávat před dešti, nemusí být nutně nepromokavé a mohly by Vám navlhnout a zplesnivět.


Za typ zahradní clony se dají považovat i ploty či živé ploty, které jsou vyšší. Můžete pod nimi například rozložit deku a pozvat rodinu na piknik. Ploty a živé ploty mohou být i zahradní okrasou, pokud jsou vymyšleny tak, že zapadají do prostředí a člověk se o ně hezky stará.


Pokud hledáte clonu na balkon či terasu, tyto typy clon bývají upevněné na podstavcích po stranách. Stejně jako u všech ostatních clon i tady platí, že látka by měla být nepromokavá a podstavce stabilně upevněny k podlaze, aby nehrozilo převrácení.

 

Markýzy na zahradu

 

Markýzy na zahradu dodají Vašemu domu ten pravý prázdninový vzhled, ohromí Vaše příbuzné a hlavně všechny návštěvníky Vaší zahrady udrží v příjemně chladivém stínu. Mohou se hodit například na terasu či nad lavičku u domu.

Nejenže tenhle krásný zahradní doplněk chrání před slunečními paprsky venku, ale i prosklené části domu, čímž udržuje přijatelnější teplotu i uvnitř domu.
 

Typy markýz

 

Markýzu můžete využít doma na vlastní zahradě, v letních horkých dnech, kdy je potřeba se schovat před sluncem.
Markýza zajistí příjemný stín v exteriéru a zabrání přehřívání interiéru. Navíc slouží i jako ochrana před UV-zářením.

V bytech a panelových domech zajistí mimo jiné i větší soukromí – odstíní zvědavé pohledy sousedů a kolemjdoucích.


Markýzy lze také využít i komerčně – zastínit mohou například výlohy obchodů či letní zahrádky u restaurací. V případě obchodů nejenže slouží jako výzdoba a upoutávka, ale zabraňují i vyblednutí předmětů ve výlohách. U restaurací pro změnu zajišťují příjemnější a delší posezení hostů ve stínu a snižují náklady na energii potřebnou na spuštění klimatizace.


Posledním z hlavních využití markýz je šetření životního prostředí a energie. Jak už bylo řečeno, markýzy snižují náklady na využívání klimatizace v domě, protože zastiňují prosklené plochy z vnější strany. To, co tedy do markýzy investujete, se Vám vrátí v podobě nižšího účtu za energii.

 

Podle čeho vybírat?

 

Markýza by neměla na terase ani jinde zabírat přílišný prostor. Měla by být v souladu s okolním prostředím, ladit s barvou domu a zároveň upoutat zaslouženou pozornost. Hlavní vlastností Vaší markýzy by měla být zatažitelnost – aby například při větších poryvech větru nedošlo k jejímu poškození.

 
Markýzy a clony na balkon či terasu

 

Markýzy a clony zajišťují hlavně v letních měsících příjemný stín a dodávají celému prostředí prázdninový vzhled. Navíc si díky nim vysloužíte pár závistivých pohledů od sousedů. Dále šetří energii, protože zvenku stíní prosklené prostory domu a díky tomu snižují nároky na klimatizaci.

 

Umístění

 

Vaše clona nebo markýza by měla být v souladu s okolním prostředím, ladit s barvou domu a zároveň upoutat zaslouženou pozornost. Hlavní vlastností Vaší markýzy nebo clony by měla být zatažitelnost a složitelnost – aby například při větších poryvech větru nedošlo k jejímu poškození. Měly by být také ze stejného důvodu pevně připevněny. Ostatní charakteristiky jsou stejné jako u clon na zahradu a clon na terasu. 


Nabízíte nebo sháníte sluneční zástěnu?
Zde můžete zdarma vložit inzerát >>

 

 

 

 

 


Publikační pravidla, soubory cookies a ochrana osobních údajů, provozovatel  |  Kontakt  |  Jak inzerovat  |  Prodám / koupím / vložit inzerát

 

Online bazar nábytku umožňuje inzerci zdarma pro soukromé i firemní účely.
Prodej či koupě použitého i nového vybavení bytů, domů, chat, zahrad, kanceláří a provozoven.

 

www.NÁBYTEK-BAZAR.eu
 


 Sitemap Czin.eu | Seznam | Google

Všechna práva vyhrazena. © 2024 Nabytek-Bazar.EU
Tvorba webových stránek - TECHNICAL DESIGN