Bezplatná inzerce nového i použitého nábytku, doplňků a vybavení

 

Starožitná a historická zrcadla Česká Lípa


 

V této kategorii nebo v tomto regionu se nenachází žádný inzerát...
Vložte sem svou nabídku nebo poptávku jako první!

 


 


 

Historie zrcadel

 

Se zrcadlem se setkáváme již po dlouhá staletí.
Za první zrcátka lze označit jen odrazy z hladiny, leštěné nádoby či vlhké kameny. První zmínky o skleněných zrcadlech pochází ze středověku. Krásné starožitné zrcadlo může být pěkným historickým doplňkem vašeho interiéru. Svou historii má každé zrcadlo.
Z historie je známo, že velkými milovníky a vášnivými sběrateli starožitných zrcadel byli anglický král Jindřich VIII a francouzský král Francis. Na důležitosti každého zrcadla přidával rám, který býval zhotoven z různých kovů, především ze zlata.

 

Nejznámější jsou benátská zrcadla.
Benátská zrcadla vznikla v 17. století v italských Benátkách. Již od 18. století se vyráběla také v severních Čechách. Nejznámější tehdejší manufaktura byla ve Sloupu v Čechách, kterou vedl hrabě Kinský. Koncem 19. století se již benátská zrcadla vyvážela z Čech zpět do země svého vzniku. Benátské zrcadlo je zrcadlo, u kterého je kolem středového zrcadla vytvořen lem z menších, fasetovaných, broušených či rytých segmentů, které vytvářejí světelné lomy a odlesky.
Celkový dojem tak působí velmi luxusně a nevšedně.
 

Sklo, které se používá k výrobě benátských zrcadel, je ploché sklo Float.
Je naprosto rovné, protože se při tavení plaví na cínové lázni, a tím je dosaženo jeho rovnosti a kvality. Všechny práce na benátských zrcadlech jsou prováděny ručně, proto každý kousek je zcela jiný. Jedná se o starou původní technologii, která přetrvala do naší doby. Zrcadla takto vyráběná oslovují svým leskem nejen současné bytové designéry a architekty, ale každého, kdo si chce pořídit domů něco krásného.
 

Zrcadla můžeme využít na víc věcí než jen na kontrolu účesu či oblečení. Jsou výrazným estetickým doplňkem každého bytu díky krásným rámům a tvarům.
Velká nástěnná zrcadla nebo skupina malých dokážou místnost opticky zvětšit a projasnit. Mezi nejdražší rámovaná zrcadla patří jednoznačně ta s historickou hodnotou.
Starožitné zrcadlo je vždy ohromující dekorací a výborně se hodí do starých budov. Každý se rád zastaví, aby obdivoval starožitné zrcadlo v dřevěném rámu, který je ručně vyřezávaný a bohatě zdobený.  


Nabízíte nebo sháníte staré zrcadlo?
Zde můžete zdarma vložit inzerát >>

 

 

 

 

 


Publikační pravidla, soubory cookies a ochrana osobních údajů, provozovatel  |  Kontakt  |  Jak inzerovat  |  Prodám / koupím / vložit inzerát

 

Online bazar nábytku umožňuje inzerci zdarma pro soukromé i firemní účely.
Prodej či koupě použitého i nového vybavení bytů, domů, chat, zahrad, kanceláří a provozoven.

 

www.NÁBYTEK-BAZAR.eu
 


 Sitemap Czin.eu | Seznam | Google

Všechna práva vyhrazena. © 2024 Nabytek-Bazar.EU
Tvorba webových stránek - TECHNICAL DESIGN