Bezplatná inzerce nového i použitého nábytku, doplňků a vybavení

 

Police a regály do kanceláře Česká Lípa


 

V této kategorii nebo v tomto regionu se nenachází žádný inzerát...
Vložte sem svou nabídku nebo poptávku jako první!

 


 


 

Police a regály do kanceláře

V žádné kanceláři nesmí chybět úložný prostor, jako jsou regály a police, protože pořádek zkrátka musí být.
Pokud chcete mít přehled o tom, kde co máte, bude pro vás nezbytností vybavit si svoji kancelář tímto nábytkem.
Přítomnost tohoto nábytku ve vaší kanceláři vám nejen umožní mít papíry pod kontrolou, ale vytvoří tak útulnější prostředí k vaší práci, která se může stát o dost příjemnější než doposud.
Pokud jste omezení rozpočtem nebo snad velikostí vaší kanceláře, nezoufejte. Na trhu dnes existuje mnoho možností, materiálů a barev, proto si určitě vybere každý podle svých představ.

Je dobré si na začátku správného výběru regálů či polic uvědomit, v jakém stylu se to celé bude odehrávat.

 

Buďte nadčasoví

Dřevo neboli masiv dokáže vytvořit velmi příjemnou atmosféru a ne jen to, vaše pracovní prostředí se může proměnit v prostředí velice originální. Tento masivní nábytek působí velice příjemně a útulně a jeho zastánci určitě pominou fakt, že je náročnější na údržbu nebo že trpí na tzv. rozměrovou nestálost, dřevo totiž neustále pracuje.
Co se týče údržby, záleží vždy na tom, jaká je samotná povrchová úprava daného kusu nábytku. Dřevo může být nalakované, naolejované nebo navoskované.
Lakované dřevo stačí otřít vlhkým hadříkem, takže údržba není nějak náročná. Voskované dřevo čistíme speciálními přípravky na voskované povrchy a olejované dřevo přípravky na olejové bázi, aby bylo dřevo stále jako nové. Záleží potom na vás, čemu dáte přednost. Náklady na nábytek ze dřeva jsou poměrně vyšší, ale za to je dřevo takřka nesmrtelné. Mezi levnější dřeviny patří smrk nebo borovice.
Kdo chce volit zlatou střední cestu, může vybrat buk nebo dub.
Nejdražší materiál je například mahagon, protože jde o exotickou dřevinu. Pokud jste uživatel, který si potrpí spíše na originalitu, než na praktičnost, bude tahle volba ta správná.

 

Pro nenáročné

Pokud máte rádi dřevo, ale nemáte tak vysoký rozpočet nebo dáváte přednost jemnějším liniím, zvolte regály z dřevotřísky, která se prodává buďto polepená dýhou nebo s laminátovým povrchem. Dřevotříska je jen takový základ toho všeho a nejde ve skutečnosti vidět. Regály či police polepené dýhou nevyžadují speciální údržbu, postačí obyčejná prachovka. Jelikož se dýha na dřevotřísku lepí, je ovšem nevýhodou nízká odolnost proti vlhku, což v kanceláři většinou nehrozí, takže žádné obavy. Ovšem pokud si na polici postavíte květinu, kterou vždy přelijete, zřejmě se to časem projeví.
Další nevýhodou je, že tento nábytek má vždy ostré hrany, není možno ho lakovat nebo polepovat folií.
Pokud však toužíte po úpravě, která je odolnější než dýha, existuje laminátový povrch, ten je proti vlhku velmi odolný a vybírat můžete z velké škály barev a vzorů. Někdy působí nerozeznatelně od originálního dřeva.
Laminování spočívá v zalisování dekoračního papíru do dřevotřískové desky, takže už tak úplně nejde o dřevo i když se mu velmi podobá. K údržbě laminátového povrchu postačí vlhký hadřík. Jak možná tušíte, obě varianty pořídíte za velmi nízké náklady, proto si vybavení do kanceláře z tohoto materiálu může dovolit opravdu každý.

 

Fantazii se meze nekladou

Další materiál, z kterého lze pořídit vaše úložné prostory do kanceláře jsou tzv. MDF desky. Jde o přírodnější materiál, protože se vyrábí bez použití lepidel, tudíž jsou i více odolné. Z tohoto materiálu lze vyrobit velmi elegantní nábytek, dá se snadno tvarově upravovat, čili je možné, aby hrany nábytku byly zaoblené.
MDF desky lze lakovat nebo polepit folií ať už barevně nebo se vzorem. Dokonce lze uměle vytvořit dřevěnou strukturu. Možností je opravdu několik. Údržba je velice snadná, opět postačí vlhký hadřík. Náklady v poměru s kvalitou jsou opravdu nízké.

 

Nejen dřevo

Regály a police se dnes vyrábí i z dalších materiálů. Mohou být z plastu nebo z kovu. Plastové regály mají ovšem nižší nosnost jako dřeviny nebo dokonce kov. Jsou však sehnatelné v mnoha barvách a tvarech a působí moderně.
Ošetřit se dají vlhkým hadříkem a náklady jsou velmi nízké. Kovové regály mají nosnost velmi slušnou, ovšem celkový design může působit dost tvrdě. Kovové regály lze doplnit dřevěnými policemi z jakéhokoli materiálu. Náklady na tyto regály nejsou nějak šokující.

 

Nic není překážkou

Ne každý má to štěstí, mít prostornou kancelář. K vytvoření příjemného a praktického prostředí vám postačí trochu originality a nápadu. Prostor se pro vás v tomhle případě nesmí stát překážkou i navzdory tomu, že to s ním někdy není vůbec lehké. Ti z vás, co mají prostoru na rozdávání, můžou vybírat takřka neomezeně.
Regály do kanceláře můžou ponechat volně stát na zemi a zkombinovat je například s dvířky či je zcela nechat otevřené. Zakoupit se dají také regály či police rohové, které si jistě oblíbí ti, kteří si nevědí rady s prázdnými kouty a můžou tak dobře využít jejich prostor. Ten kdo prostoru moc nemá, může sáhnout po regálech, které se dají upevnit na stěnu, tudíž je můžete pověsit kamkoli. Otevřené regály lze doplnit úložnými boxy, které mohou sloužit zároveň jako designový doplněk. Na stěnu si můžete připevnit jednotlivé police ať už sloupovitě pod sebe nebo budete atraktivnější, určitě tím vytvoříte praktické místo pro knihy nebo kancelářské pomůcky.

 

Ačkoli se to zdá být velmi složité, věřte, že opravdu není. Stanovte si kritéria, podle kterých budete vaše úložné prostory do kanceláře vybírat, a vše půjde mnohem snáz. Vždy berte ohled na vaše možnosti.

 

Nabízíte nebo sháníte kancelářské police?
Zde můžete zdarma vložit inzerát >>

   

 

 

 

 


Publikační pravidla, soubory cookies a ochrana osobních údajů, provozovatel  |  Kontakt  |  Jak inzerovat  |  Prodám / koupím / vložit inzerát

 

Online bazar nábytku umožňuje inzerci zdarma pro soukromé i firemní účely.
Prodej či koupě použitého i nového vybavení bytů, domů, chat, zahrad, kanceláří a provozoven.

 

www.NÁBYTEK-BAZAR.eu
 


 Sitemap Czin.eu | Seznam | Google

Všechna práva vyhrazena. © 2024 Nabytek-Bazar.EU
Tvorba webových stránek - TECHNICAL DESIGN