Bezplatná inzerce nového i použitého nábytku, doplňků a vybavení

 

Starožitná kamna, historické krby, staré pece Česká Lípa


 

V této kategorii nebo v tomto regionu se nenachází žádný inzerát...
Vložte sem svou nabídku nebo poptávku jako první!

 


 


 

Něco o krbech a kamnech...

Krby a kamna už dávno nejsou pouze záležitostí venkovských domů a chalup. Pokud zatoužíte po teple ohně i ve vašem domě či bytě, můžete jej stejně snadno mít.
V domě můžete vystavět klasické krby s komínem, a pokud bydlíte v bytě či nechcete kvůli komínu probourávat střechu, můžete se jednoduše poohlédnout po krbových kamnech. Ta jsou velmi žádaná, nabídka je široká, a vybírat můžete z jednoduchých kousků z litiny nebo si nechat sestavit složité sestavy na míru, které přesně zapadnou do interiéru vašeho bytu. U krbových kamen můžete navíc vybírat z těch s plechovým pláštěm, které se rychleji zahřejí, nebo s kachlovým obložením, které déle drží teplo. U obou však musíte počítat s vymezením prostoru a tím, jestli nejsou kamna příliš těžká pro podlahu bytu, který je ve vyšším patře. U krbů zase použijte krbovou vložku, která udělá z krbu uzavřený prostor. Z otevřeného krbu, který se spíše hodí do venkovských stavení, se šíří kouř a prach, s čímž je nutné počítat. Krbová vložka tomuto šíření zamezí, bude se lépe topit a šířit teplo po celém domě. Rozhodně se nebojte postavit krb či krbová kamna i jinde než v obývacím pokoji. Skvěle zapadnou i do ložnice.
Pokud se ovšem rozhodujete, zdali krb či krbová kamna, rozhodnout může i cena. Krbová kamna pořídíte už od deseti tisíc korun, a nemusíte kvůli nim řešit prostor pro komín. Jednoduše je nainstalujete, kam zrovna chcete.

 

U krbů a krbových kamen záleží kromě parametrů a výběru topidla a materiálu i design. Tato topná zařízení jsou stejně tak užitečná, jako doplňují interiér.
Přeci, co si pamatujete nejvíce z návštěv venkovních sídel či zámečků? Krb či kamna, dominující celé místnosti či celému stavení.
Pamatujete na starší, zelenými kachlemi obložená kamna v babiččině chalupě? Či na stará litinová kamna na menších zámcích?
V 16., 17. a 18. Století byla vyráběna převážně na zakázku, tak jako i dnes, a to nijak masově. Dovolit si je mohly převážně velmi zámožné rodiny, jelikož krbová kamna často stála tolik, co celý dům. Až v 19. století se začala vyrábět masově, a rozšířila se, kdy také vzniklo mnoho firem, jež se jejich výrobou zabírala, a většina jich funguje dodnes, a kamna nadále vyrábí.

Historická a starožitná kamna jsou dominantou, která zaujme. Topidla v historickém designu, a nejlépe sama historická topidla, nabízejí svůj jedinečný vzhled, a vdechnou vašemu domovu neobyčejnou atmosféru. Vysoká kamna s historickou hodnotou jsou však ve většině vlastnictvím státu coby součást národních památek, a je tedy téměř nemožné se k těmto jedinečným kouskům dostat. Na výběr pak máte hned z několika možností – nechat si vyrobit kamna na zakázku podle návrhu, kdy docílíte patrně stejného vzhledu. Jde li vám pouze o vzhled, je toto dostačující možností.
Dáváte li však přednost jedinečnosti a originalitě, můžete se poohlédnout po bazarech a obchodech se starožitnostmi, kde se často stará a historická kamna prodávají. Většině těchto kousků se pohybuje se stářím okolo sto let, a vyskytují se od gotických menších kamen po ta obložená zelenými kachlemi. Nechat si zrestaurovat či rovnou odkoupit starší originální kamna můžete u jedné z původních firem, která dodnes funguje.
A další možností je ještě dovoz. Ačkoliv u nás se po druhé světové válce příliš mnoho historických kamen nedochovalo, v Itálii je tato tradice stále aktuální, a vypreparovaná starožitná krbová kamna se z italských venkovských stavení často dováží na zakázku k nám na západ. Za tuto jedinečnost si však opravdu hodně připlatíte, a je nutné ji tedy dopředu zvážit, stejně jako starost, kterou s sebou historická a starožitná kamna obnáší. Jejich stáří s sebou nese odpovědnost, a pokud chcete, aby vám ještě doma nějakou dobu vydržely, nesmíte jejich péči zanedbávat, je třeba je často čistit a čas od času je nechat vyspravit a restaurovat.  


Nabízíte nebo sháníte stará kamna?
Zde můžete zdarma vložit inzerát >>

 

 

 

 

 


Publikační pravidla, soubory cookies a ochrana osobních údajů, provozovatel  |  Kontakt  |  Jak inzerovat  |  Prodám / koupím / vložit inzerát

 

Online bazar nábytku umožňuje inzerci zdarma pro soukromé i firemní účely.
Prodej či koupě použitého i nového vybavení bytů, domů, chat, zahrad, kanceláří a provozoven.

 

www.NÁBYTEK-BAZAR.eu
 


 Sitemap Czin.eu | Seznam | Google

Všechna práva vyhrazena. © 2024 Nabytek-Bazar.EU
Tvorba webových stránek - TECHNICAL DESIGN