Bezplatná inzerce nového i použitého nábytku, doplňků a vybavení

 

Francouzská okna Česká Lípa


 

V této kategorii nebo v tomto regionu se nenachází žádný inzerát...
Vložte sem svou nabídku nebo poptávku jako první!

 


 


 

Co jsou francouzská okna

 

Označení francouzská okna se používá pro určitý typ oken. Co přesně se ale pod tímto názvem skrývá?
Jsou to okna, která dodavatel dováží přímo z Francie? Nebo snad taková, na kterých je nalepena silueta romantické Paříže?
Nikoli, toto označení se používá pro okna, která začínají přímo od podlahy, narozdíl od klasických, která začínají plus mínus 80 cm od podlahy. Na tento typ oken zpravidla navazuje venkovní terasa, posezení, popřípadě balkon (u bytů).

 

Tato okna se dají rozdělit podle materiálu, ze kterého jsou vyrobena. Používanými materiály jsou, podobně jako u klasických oken, různé druhy dřeva, plast a popřípadě dřevohliník.
Dále se dělí podle typu na dva hlavní: posuvné a skládací. Posuvná francouzská okna se dále dělí na jednokřídlá a dvoukřídlá a jsou vhodné především z důvodu jednoduššího zakomponování, protože jsou méně prostorově náročná.

 

Zakomponování francouzských oken do domu, či bytu je vhodné pečlivě si rozmyslet a v idealním případě prokonzultovat s architektem. A to nikoli pouze z designového hlediska, ale i z hlediska funkčnosti.
Vhodné je umístit plastová okna tak, aby byla zvenčí překrývána například kusem střechy, či různými roletami a podobně. To dopomáhá ke stínění oken v teplých letních dnech.
Naopak v zimě díky větší ploše dochází k většímu úniku tepla. Je tedy třeba počítat nejen s většími náklady na vytápění, ale také konzultovat vhodný materiál a izolaci.

 

Výhod, proč toto vše absolvovat je hned několik. Z designového hlediska je to vysoká elegance, velmi moderní zpracování a velký vliv na stavbu jako celek. Další výhodou, nyní ale z hlediska funkčnosti je velká plocha pro lepší výhled, která skvěle doplňuje koncepci domu a zároveň skrze ní proniká mnohem více přirozeného slunečního záření, což s sebou přináší nemalé úspory za energie, protože není nutné neustále rozsvěcet. Větší plocha také zajišťuje rychlejší a lepší proudění vzduchu, když je okno otevřené.

 

Především maminky si ale musí uvědomit, že krásná velká plocha s sebou nese ještě jedno úskalí. A sice častější a delší mytí oken. Pokud to ale nevadí, jedná se o nádherný a moderní doplněk, dnes už nejenom domů. Počítejte ale s poněkud vyšší cenou, která se pochopitelně odvíjí od použitého materiálu a velikosti plochy, kterou chceme těmito okny vybavit. Řádově se jedná zhruba o desetitisíce, ke kterým je však nutné připočítat vedlejší náklady jako například lepší izolaci, větší zastřešení, konzultace s architektem a výdaje za energie.

 

Toto vše se ale vyplatí, protože se jedná o nevšední doplněk, který se může stát dominantním prvkem určujícím architekturu a strukturu domu a který bude mít vliv na lepší pocit uvnitř i v okolí domu. 


Nabízíte nebo sháníte francouzské okno?
Zde můžete zdarma vložit inzerát >>

 

 

 

 

 


Publikační pravidla, soubory cookies a ochrana osobních údajů, provozovatel  |  Kontakt  |  Jak inzerovat  |  Prodám / koupím / vložit inzerát

 

Online bazar nábytku umožňuje inzerci zdarma pro soukromé i firemní účely.
Prodej či koupě použitého i nového vybavení bytů, domů, chat, zahrad, kanceláří a provozoven.

 

www.NÁBYTEK-BAZAR.eu
 


 Sitemap Czin.eu | Seznam | Google

Všechna práva vyhrazena. © 2024 Nabytek-Bazar.EU
Tvorba webových stránek - TECHNICAL DESIGN