Bezplatná inzerce nového i použitého nábytku, doplňků a vybavení

 

Police do kuchyně, poličky, regály do kuchyně Česká Lípa


 

V této kategorii nebo v tomto regionu se nenachází žádný inzerát...
Vložte sem svou nabídku nebo poptávku jako první!

 


 


 

Jak na chytré skladování v kuchyni

Zařizování kuchyně může být pěkná alchymie. V rodinném domě se jedná o často využívanou místnost, a při vaření je nutné mít vše na tom správném místě a po ruce.
Ačkoliv se může zdát, že naskládat talíře, hrnce, pánve a jiné kuchyňské náčiní do pár skříněk není až taková věda, nakonec se může stát, že budete zoufale vyplňovat poslední volná místa a při přípravě jídla zmateně pobíhat po kuchyni a otevírat nestrategicky rozmístěné úložné prostory. V dnešní době máme spoustu způsobů, jak prakticky využít veškerý prostor co nejefektivněji a nejúčelněji, ať už se jedná o typické regály, úzké výsuvné policové skříňky, či klasické nástěnné police s možností zavěšení nádobí. Pojďme se podívat, jak si uskladňování v kuchyni co nejvíce usnadnit.

 

Police a poličky kam se podíváš

Police jsou nejen pro skladování potravin tou nejběžnější a většinou i nejvhodnější formou. Dají se umístit prakticky kamkoliv, můžeme si vybírat ze spousty variant a uzpůsobení, zatlouct ji kupříkladu souběžně s kuchyňskou linkou i do rohu místnosti. Jejich rozmístění si ovšem dopředu promyslete – ty, na kterých budete skladovat věci potřebné k vaření, byste měli mít po ruce, naopak ty, na kterých budete skladovat těžké či nebezpečné náčiní, by měly být z dosahu malých dětí. Zároveň to však s policemi nepřehánějte, a namontujte jich pouze tolik, kolik je nezbytně nutné. Náčiní je lepší skladovat ve skříňkách, kde se na ně nepráší, a místo lepšího uskladnění byste dosáhli nanejvýš toho, že bude kuchyň přeplácaná a nepřehledná.

V nejlepším případě by měla police plnit svůj praktický účel, a zároveň být dekorativní. Ke skladování již zmíněného koření či běžného náčiní zvolte klasické rovné. V menších kuchyních se vyplatí zainventovat do polic, které mají hned několik úrovní a plní hned několik úloh – můžete do nich naskládat talíře, na věšáčky zavěsit hrníčky, pánve i jiné menší náčiní, či připevnit i magnetickou lištu na zavěšení nožů. V tomto případě si však opět dejte pozor, aby lišta nebyla v dosahu dětí, které by si mohly ublížit.

Materiál police vždy vybírejte tak, aby doplňoval celkový design kuchyně – je tedy jasné, že do kuchyně zařízené ve dřevu a retro stylu nebude pasovat moderní nerezová či skleněná police, a zase naopak. V obchodech seženete police z nejrůznějších materiálů, jako je lamino, klasické dřevo, plast, nerez a kov, a vybírat můžete i z ratanových polic s pevnější, kovovou konstrukcí. Při výběru materiálu berte v ohledu to, jak moc bude police zatěžovaná a co na ní hodláte skladovat. Zohledněte také co nejsnadnější údržbu.

 

Regály bez stereotypu

Při slovech "kuchyňský regál" si většina lidí vybaví nevzhledné, klasické a většinou kovové regály, ve kterých uskladňujeme trvanlivé potraviny ve spíži či komoře. Do takových je nutnost pořídit koše k rozdělení potravin či náčiní, pokud nechceme, aby se nám vše válelo na jedné nevzhledné hromadě s možností spadnutí na zem a následného rozbití. Jistě si můžete takové klasické regály pořídit, dnešní doba ovšem holduje i těm vzhlednějším, z nichž většinu můžete jednoduše schovat do volných prostor v kuchyni, a v případě potřeby vysunout.

V takovém případě, kdy ještě zbývá v kuchyni něco málo místa, ovšem už ne na další skříně a police, se vyplatí zainvestovat do instalace výsuvných úzkých regálů, které navenek nezabírají tolik místa, při vysunutí však mají pod sebou několik polic, do kterých můžete uskladnit potraviny, které často používáte a chcete je mít po ruce, ale už ne na očích.

Využít můžete také regálů, které jsou ovšem výsuvné ve vodorovné poloze a obsahují několik přerozdělených šuplíků.

V případě, že máte volný prostor v rohu, ale nechcete jej řešit rohovou skříňkou, při které se těžko dostává k náčiní úplně vzadu, můžete využít otočného výsuvného regálu. Jednoduše stačí pořídit otočné karusely, díky kterým se celý rohový regál při otevření vysune v půlkruhu ven, a vy budete mít jednoduchý přístup ke všemu, co zrovna ve skříňce potřebujete skladovat, aniž byste museli nejprve vše vykládat a znovu naskládat zpět.

Pokud máte kuchyň větší a nemusíte si lámat hlavu s využitím každého volného prostoru, ale naopak potřebujete prostor zaplnit, skvěle se k tomuto účelu budou hodit otevřené policové regály, kupříkladu vyrobené ze dřeva. Skladovat v nich můžete nádobí i potraviny, u jejichž skladování nevadí suchá a světlá místa. Kuchyně rázem dostane venkovský punc a vy budete mít vše přehledně na očích.

Při vybírání materiálu regálů mějte opět na paměti celkový design kuchyně a také možné zatížení polic regálů. Při skladování lehkých potravin a kořenek si vystačíte u výsuvných regálů z drátěného materiálu, který je současně nejlevnější. U skladování těžšího nádobí zainventujte do pevnějších, kovových konstrukcí či dřeva, u něj si zase dejte pozor, abyste dřevěný povrch nenávratně nepoškodili, nezašpinili či nepoškrábali, s čímž bude souviset patřičné ošetřování dřeva. 

 

Nabízíte nebo sháníte kuchyňské police a regály?
Zde můžete zdarma vložit inzerát >>
     
 

 

 

 


Publikační pravidla, soubory cookies a ochrana osobních údajů, provozovatel  |  Kontakt  |  Jak inzerovat  |  Prodám / koupím / vložit inzerát

 

Online bazar nábytku umožňuje inzerci zdarma pro soukromé i firemní účely.
Prodej či koupě použitého i nového vybavení bytů, domů, chat, zahrad, kanceláří a provozoven.

 

www.NÁBYTEK-BAZAR.eu
 


 Sitemap Czin.eu | Seznam | Google

Všechna práva vyhrazena. © 2024 Nabytek-Bazar.EU
Tvorba webových stránek - TECHNICAL DESIGN