Bezplatná inzerce nového i použitého nábytku, doplňků a vybavení

Starožitné a historické stoly a stolky Karlovy Vary


 

V této kategorii nebo v tomto regionu se nenachází žádný inzerát...
Vložte sem svou nabídku nebo poptávku jako první!

 


 


 

Starožitné stoly

 

Stůl je základní typ nábytku, který je znám od starověkého Egypta ve své základní podobě. Je dodnes hlavní součástí interiérového vybavení.
Základní podoba stolu se za celou dobu téměř nezměnila. Stůl se skládá ze stolové desky a noh. Stolová deska má nejčastěji obdélníkový nebo čtvercový tvar.
Až v pozdější době se objevují stolové desky kruhové či oválné.
U nejstarších typů stolů leží stolová deska volně na konstrukci, která nahrazuje nohy.
Později se nohy a stolová deska pevně spojují. Tvar nohou je nejčastěji čtvercový nebo kruhový průřez, ale někdy se setkáváme i nohami deskovými. Počet noh záleží na typu stolu. Objevují se stoly, které mají jednu centrální nohu, nebo se dvěma většinou deskovými nohami. Mohou se vyskytnou stoly se třemi nohami, ale nejčastější však jsou stoly se čtyřmi nohami.
Jako výrobní materiál sloužilo dřevo, na stolovou desku se často používal mramor.

 

Základem stolového nábytku je stolek. Od stolu se liší menšími rozměry a subtilnější konstrukcí.
V 18. a 19. století dochází k největšímu rozvoji nejrůznějších typů stolků. Do popředí se dostávají právě menší stolky, které se těší mimořádné oblibě.
Pojmenování stolků se odvíjí od toho, k jakému účelu slouží. Setkáváme se tak s toaletním stolkem, které slouží k uložení kosmetiky a toaletních potřeb, šicím stolkem s odklopnou deskou, pod niž se ukládaly šicí potřeby, dále např. servírovací stolky, odkládací stolky.  

 

 

 

 

 

Děkujeme, že využíváte služby našeho serveru internetové inzerce zdarma.  Online bazar nábytku a použitý nábytek na prodej.
Nábytek-Bazar.eu nabízí vybavení bytů, domů, chat a zahrad, kanceláří a provozoven. Zde prodáte i koupíte nový, starý, zánovní a použitý nábytek.


Publikační pravidla, soubory cookies a ochrana osobních údajů  |  Kontakt  |  Prodám / koupím / vložit inzerát

Prodej nábytku | Sitemap Czin.eu

    

Všechna práva vyhrazena. © 2019 Nabytek-Bazar.EU
Tvorba webových stránek - TECHNICAL DESIGN