Bezplatná inzerce nového i použitého nábytku, doplňků a vybavení

 

Židle, stoly, regály, police do vinného sklepa, sklípku, vinotéky


 

V této kategorii nebo v tomto regionu se nenachází žádný inzerát...
Vložte sem svou nabídku nebo poptávku jako první!

 


 


 

Čím vybavit vinný sklípek?

 

Krásné prostředí, příjemné posezení s přáteli a požitek z degustace skvělých vín. To vše nabízí, často skromné prostředí. Prostředí známé jako vinný sklípek. Každý si určitě nějaký takový dokáže představit a to ať už jej navštívil, či nikoli.

 

Víno jako takové je v dnešní době záležitostí luxusní, oblíbenou a víceméně by se dalo říci, že se jedná o takové hobby. I u nás má víno svou letitou tradici a především díky Moravě se řadíme mezi státy s velmi kvalitní produkcí tohoto mírně alkoholického nápoje. A tak není divu, že je u nás stále více lidí, kteří si nachází v pití vína svůj koníček.

 

Někdo je dokonce tak velký fanoušek vína a celého degustačního rituálu kolem něj, že se rozhodne udělat si svůj vlastní vinný sklípek.
Podmínkou pro tento krok je samozřejmě to, že takový člověk musí vlastnit prostory, odpovídající této činnosti. Jak už název napovídá, idealní jsou prostory sklepní. Nicméně při troše skromnosti a jednodušším zpracování postačí i klasický pokoj.

 

Pro správné vybavení těchto prostor je potřeba vědět, zda chceme profesiální sklípek, například i pro zákazníky (jsme-li prodejci vína) a nebo se jedná pouze o naše potěšení a prostory pro náš koníček.
Vzhledem k tomu, že profesionální vybavení je poněkud složitější a vyžaduje, abyste se v této branži orientovali a nejspíše v ní pracovali (protože se jedná o provozování podobné například restauraci), zaměříme se na vybavení klasické, které koneckonců může také posloužit i pro účely degustací s případnými zájemci.

 

Základem je to, zda máme prostory sklepní, či nikoli a jaká je v těchto našich prostorách teplota. Víno totiž pro zachování své chuti potřebuje teplotu mezi 5°C až 18°C, kdy teplota určuje rychlost, jakou víno zraje (čím větší teplota, tím větší rychlost dozrávání). Zatímco sklepní prostory tyto podmínky splňují, klasické prostory často nekorespondují s požadavky vín a tak do nich bude třeba dokoupit vinotéky s chlazením. Ve sklepních prostorech si pak můžeme dovolit více dřevěných, regálových pořadačů na vína, protože prostředí samo o sobě má idealní teplotu.

 

Ať tak či onak, víno je vždy potřeba skladovat v ležaté poloze, nikoli "na stojáka". Nabytek pro skladování vín se dělí do dvou skupin. Může být na míru, čímž není myšleno vyroben přímo na zakázku, ale jakýkoli výběr regálů a pořadačů na Vaše poklady. Druhá možnost jsou modulární regálové systémy, které se dají poskládat a vybrat dle potřebného stylu například z kamene. Nicméně většinou se tento nábytek vyrábí z dubového dřeva, protože takový styl je ve sklípcích často žádaný.

 

Takový "nábytek na víno" je dobré doplnit o klasické skříňky. Ty se mohou nést ve stylu sklípku a mohou být moderní, či taktéž dřevěné. Pro sběratele, kteří mají bohatou sbírku je dokonce možné sehnat takové, které v sobě mají zabudované další pořadače na víno nebo do nich tyto pořadače jednoduše dokoupit.

 

Další věcí na kterou je třeba myslet je světlo. Vždy je lepší víno chránit před ultrafialovým i slunečním zářením. Proto volíme-li běžný pokoj, je vhodné pořídit stahovací rolety, které utlumí sluneční svit a doplnit je o vhodné osvětlení (toto samozřejmě platí i pro sklepní prostory). Jako dekorační příslušenství pak mohou posloužit nádoby na víno, sklenice a další předměty spojené s celým rituálem pití vína. Vhodné jsou především, protože pro ně vždy najdete i funkční uplatnění.

 

Nyní máme kam dát lahve, postarali jsme se o správné fungování a udržování vína, vybrali jsme vhodné doplňky a chybí poslední věc- posezení. Završení veškeré snahy o uchování co nejlepšího vína, kdy si sedneme s rodinou, či přáteli a dlouholetý poklad degustujeme. Podle prostor sklep doplníme o potřebný počet židlí a stolů. Není vůbec chybou umístit posezení mezi sbírku lahví a doplnit tak degustaci o tu správnou atmosféru a ještě více tak prohloubit Váš požitek.
Vše je připraveno a tak nezbývá, než si vychutnat láhev Vašeho Tramínu! 

 

Nabízíte nebo sháníte vybavení vinotéky?
Zde můžete zdarma vložit inzerát >>

 

 

 

 

 


Publikační pravidla, soubory cookies a ochrana osobních údajů, provozovatel  |  Kontakt  |  Jak inzerovat  |  Prodám / koupím / vložit inzerát

 

Online bazar nábytku umožňuje inzerci zdarma pro soukromé i firemní účely.
Prodej či koupě použitého i nového vybavení bytů, domů, chat, zahrad, kanceláří a provozoven.

 

www.NÁBYTEK-BAZAR.eu
 


 Sitemap Czin.eu | Seznam | Google

Všechna práva vyhrazena. © 2024 Nabytek-Bazar.EU
Tvorba webových stránek - TECHNICAL DESIGN