Bezplatná inzerce nového i použitého nábytku, doplňků a vybavení

 

Vybavení, postele, nábytek do hotelu, pensionu, ubytovny

Náhled
Nabízím vybavení do ubytovacích zařízení. Jde o palandy různých variant. Nutno vidět osobně. Info a domluva pomocí e-mailu. Cena dohodou.

...více informací »

Cena0 Kč
Datum16. 06. 2023
RegionPlzeňský
MěstoTachov
UrčeníProvozovny
DruhHotel
Náhled
Sháním, koupím postele nebo palandy do ubytovny. Pouze v dobrém stavu. Spěchá.

...více informací »

Cena300 Kč
Datum16. 06. 2023
Region
MěstoHodonín
Blansko
UrčeníProvozovny
DruhHotel

Hotelový nábytek

 

V dnešní době cestování rozhodně nepatří mezi nějaké zvláštnosti. Lidé se přesouvají z hotelu do hotelu každý den, obzvlášť, pokud často vyjíždějí na pracovní služby.
Lidé, kteří cestují neustále, mají v hotelech svůj "druhý domov" a proto by si v něm měli připadat chráněni. Každý člověk se chce ve svém hotelovém pokoji nebo ubytovně cítit příjemně a měl by sloužit k odpočinku a načerpání nové energie po dlouhém dni.

 

Ať se již chystáte ubytovat v noblesním hotelu nebo pouze v průměrné ubytovně, určitě by tato zařízení měla splňovat základní normy, ať se již jedná o pětihvězdičkový hotel nebo pouze o levnou ubytovnu.  
Každému je jasné, že ubytování v ubytovně nebude nijak luxusní, avšak i normální, laciný pokoj by měl mít určité vybavení a hlavně by v něm mělo být čisto a uklizeno.

 

Začněme postelemi a matracemi. V každém ubytovacím zařízení by měla být kvalitní postel i matrace, jelikož zákazník tráví nejvíce času právě tady.
Postel by měla být pohodlná pro kvalitní spánek, přizpůsobena dennímu provozu, snadně manipulovatelná a hlavně by měla být snadná na ustlání, aby zjednodušila práci hotelovému personálu.
Pokud je hotel na lepší úrovni, snaží se sladit styl postelí s celkovým vybavením interiéru.
Kvalitní postele na pokojích poznáme podle toho, pokud jsou z dřevěného masivu. Postel by neměla být ani moc vysoká, ani nízká. Postele a matrace by měli být udržované a čisté z hygienických důvodů. Prostěradla a povlečení by se měla měnit co nejčastěji.
Každému vyhovuje jiná tvrdost matrace, proto se ubytovací zařízení nemůže zavděčit všem. Avšak jako kompromis se hotelové vedení snaží, vybavit veškeré postele středně tvrdou matrací, která je "zlatým středem".
Na matraci by se stejně jako na posteli nemělo šetřit ani v hotelech, ani v ubytovnách, jelikož kvalitní spánek je základem všeho. A ubytovací zařízení musí brát v potaz, že mohou přijet i návštěvníci starší generace, kteří trpí všelijakými bolestmi zad, kloubů atd.

 

Nejideálnějším řešením pro hotelové pokoje či pokoje na ubytovně jsou vestavěné skříně. Nejen, že se na pokojích ušetří více místa, ale také si hotel nebo ubytovna může dovolit větší rozměry skříně, jelikož nezabírá moc prostoru, kde se návštěvník pohybuje.
Kvalitní skříň se opět pozná, když je vyrobena ze dřevěného masivu. Skříň by měla být čistá, poličky by měly držet a měla by si zachovat funkčnost i v takové situaci, kdy se obden na pokoji střídají zákazníci. Ve skříni by mělo být odděleno více prostorů pro různé typy oblečení.
Několik poliček na složený oděv a nějaký prostor na věšení ramínek – pro pány na košile a pro dámy na šaty.
Dále je efektivní nechat na dně skříně místo na obuv. Popřípadě vybavit vestavěnou komodu kvalitním trezorem, kam si návštěvník může po dobu své nepřítomnosti na pokoji zamknout osobní cenné věci, doklady, finance, nebo kreditní karty.

 

Koupelna a toaletní místnost se u každého hotelu liší. V průměrných hotelech, je většinou každý pokoj vybavený koupelnou a sociálním zařízením. Avšak pokud zvolíme levnější ubytovnu, můžeme počítat s tím, že koupelna i toaleta bude společná pro každé patro. Je třeba však zmínit, že některé lepší ubytovny, již sociální zařízení mají přímo na pokojích.
Jsou lidé kterým je vyloženě proti vůli střídat se na toaletě s dalšími lidmi z jiných pokojů. Ti musejí vybírat z takového ubytovacího zařízení, které je vybaveno koupelnou na pokoji. Koupelna by měla být odpočinkovou místností, kde lidé po dlouhém a náročném dni mohou alespoň trošku relaxovat. Opět nesmíme počítat s nějakým luxusem v průměrných ubytovnách, ale v lepších hotelech jsou leckdy návštěvníci překvapeni různými vychytávkami.
Hotel dokáže překvapit například sprchou či vanou s bublinkovou masáží, nebo hitem poslední doby je také infračervená sprcha. Dnes i většina průměrných hotelů má vedle toaletní mísy bidlo.
Nezbytnou součástí koupelny je umyvadlo, zrcadlo a skříňky a úložné prostory pro kosmetiku. Důležité vybavení je také fén. Hotel by měl volit kvalitní fén, který má dlouhý kabel. Na umyvadle by také nemělo chybět mýdlo a sprchový gel pro případ, že s sebou žádné svoje nemáme.

 

Hotelový pokoj je ve většině případech vybaven televizní obrazovkou, ledničkou a mini barem. Dnes i u laciných ubytoven bývá televize, sice méně kvalitní, ale lidé si po dlouhém dni u ní mohou odpočinout. V lepších hotelových pokojích v dnešní době není žádná zvláštnost plazma s výběrem mnoha programů.

 

Často se v hotelových pokojích setkáváme se špatným rozmístěním zásuvek. Zásuvek by měl být dostatečný počet na každém pokoji jak v ložnici tak i koupelně.
Důležitá je zásuvka vedle postele u nočního stolku. Není na škodu zásuvku umístit i do předsíně. Pokoj by měl být vybaven i pojistkami do zásuvek pro děti. Většina rodičů tyto předměty s sebou nevozí. Předejde se tak úrazu elektrickým proudem.

 

Pokoj by kromě postele měl být vybaven i kvalitními židlemi nebo křesly a malým konferenčním stolkem pro příjemné večery. Pokud pokoj disponuje i balkónem, toto zařízení by nemělo chybět ani tam. Pokud je pokoj prostorný, není od věci vybavit místnost i dalším nábytkem, ideálně dřevěným. Dřevo je sice náročnější na údržbu, avšak vypadá mnohem lépe než plastový laciný nábytek.

 

I v dnešní době hodně hotelů na vyšší úrovní nemá WiFi připojení přímo v pokojích. Pokud se chcete připojit musíte si dojít do lobby místnosti nebo na recepci. Avšak najdou se hotely kdy je internetové připojení dostupné i na pokoji a vy se nemusíte zvedat a nikam chodit, pokud si chcete přečíst emaily nebo se podívat, co je nového.

 

Nic však nezanechá takový dojem, jako je čistě uklizený pokoj. Pokud je hotelový pokoj luxusně zařízený, avšak postrádá čistotu a údržbu, zanechá to spíše negativní dojem.
Proto by se o hotelové pokoje mělo dbát a udržovat je v čistotě každý den a naplatí to pouze pro drahé a luxusní hotely, ale i pro obyčejné, a průměrné penziony nebo ubytovny.  


Nabízíte nebo sháníte vybavení hotelu?
Zde můžete zdarma vložit inzerát >>

 

 

 

 

 


Publikační pravidla, soubory cookies a ochrana osobních údajů, provozovatel  |  Kontakt  |  Jak inzerovat  |  Prodám / koupím / vložit inzerát

 

Online bazar nábytku umožňuje inzerci zdarma pro soukromé i firemní účely.
Prodej či koupě použitého i nového vybavení bytů, domů, chat, zahrad, kanceláří a provozoven.

 

www.NÁBYTEK-BAZAR.eu
 


 Sitemap Czin.eu | Seznam | Google

Všechna práva vyhrazena. © 2024 Nabytek-Bazar.EU
Tvorba webových stránek - TECHNICAL DESIGN