Bezplatná inzerce nového i použitého nábytku, doplňků a vybavení

Taburety


 

V této kategorii nebo v tomto regionu se nenachází žádný inzerát...
Vložte sem svou nabídku nebo poptávku jako první!

 


 


 

Něco o taburetech...

 

Slovo taburet má své kořeny ve Francii. Taburet byl zřejmě původně předchůdcem židle.
Patrně prvním taburetem mohla být nepolstrovaná dřevěná židlička bez opěradla, nebo třeba nízká poduška, která byla vycpaná slámou, žíněmi apod.
Později se začaly vyrábět měkčí podušky z luxusnějších materiálů, které často bývaly bohatě zdobeny. Většinou se staly součástí šlechtických i měšťanských domů.
Následovalo spojení textilního sedáku s dřevěnou stoličkou. Obvykle bývá taburet opomíjen z nadbytečnosti. Jeho variabilnost využití a malé rozměry si ale najdou místo i ve velmi malém bytě. Dá se říci, že kdo si na něj jednou zvykne, už se ho nevzdá.
Taburet patří mezi dekorativní kusy nábytku, který poslouží jako podpěra nohou, odkládací stolek nebo sedák pro hosty.


Dnešní moderní pojetí taburetu nabízí velmi širokou škálu využití.
Některé modely jsou vybavené podvozkem, který umožňuje snadné přesouvání z místa na místo. Taburety s pevným povrchem nebo doplněné snímatelnou pevnou svrchní deskou mohou případně nahradit konferenční stolek. Pokud odejmeme vrchní část, získáme praktický servírovací tác.
Do velké obliby se dostávají sedáky s úložným prostorem, kam můžete schovat různé drobnosti, jako např. sbírku časopisů, televizní ovladače a další nezbytné „obývací“ doplňky.


V nabídce se setkáváme také s taburety rozkládacími. Z miniaturního sedáku můžeme získat i plnohodnotné jednolůžko.

Současným trendem je taburet, který je součástí sedací soupravy. Lze ho libovolně přemísťovat podle toho, jak si to vyžádá daná situace.
Mnohdy lze pomocí taburetu prodloužit sedací plochu pohovky, abychom mohli usadit více osob vedle sebe, nebo případně rozšířit odpočinkovou část sedací soupravy a pohodlně se natáhnout.

 

Podoba taburetu se mění s dobou.
Tradiční hranaté nebo oblé tvary sice zůstávají, ale můžeme se setkat i s atypicky řešenými sedáky v podobě nepravidelných hranolů, koulí, hvězdic.
V současné nabídce jsou také sedáky dvojmístné nebo trojmístné.

Rozměr taburetu se nedá přesně definovat, jeho výška a šířka by měla korespondovat s proporcemi pohovky. Výška sedací plochy pohovky se pohybuje okolo 40 cm a taburety k ní náležící mají výšku většinou totožnou. Je třeba připomenout, že výška sedáku přímo souvisí s pohodlným sezením.

Pestrá nabídka taburetů nabízí neomezené množství materiálů a barev. Má-li sloužit jako doplněk, není třeba ho přizpůsobovat interiéru.
Čalounění je nabízeno jak v látkové, tak kožené podobě. Výplň tvoří většinou latex nebo molitan.
Konstrukce taburetů bývá většinou dřevěná nebo kovová.

 

Nejenom dospělí, ale především děti ocení široké možnosti využití, které jim nabízí hravé taburetky z ekokůže s náplní z tvrzených polystyrenových kuliček. Na těchto taburetech se výborně sedí a ještě lépe poslouží při domácích hrách. Výrobci zaručují atestované a nezávadné materiály, které mohou používat i alergici. Jejich barevné provedení dotvoří interiér každého dětského pokoje.

 

 

 

 

 

Děkujeme, že využíváte služby našeho serveru internetové inzerce zdarma.  Online bazar nábytku a použitý nábytek na prodej.
Nábytek-Bazar.eu nabízí vybavení bytů, domů, chat a zahrad, kanceláří a provozoven. Zde prodáte i koupíte nový, starý, zánovní a použitý nábytek.


Publikační pravidla, soubory cookies a ochrana osobních údajů  |  Kontakt  |  Prodám / koupím / vložit inzerát

Prodej nábytku | Sitemap Czin.eu

     

Všechna práva vyhrazena. © 2018 Nabytek-Bazar.EU
Tvorba webových stránek - TECHNICAL DESIGN