Bezplatná inzerce nového i použitého nábytku, doplňků a vybavení

Starožitné knihovny, staré a historické vitríny a sekretáře Most


 

V této kategorii nebo v tomto regionu se nenachází žádný inzerát...
Vložte sem svou nabídku nebo poptávku jako první!

 


 


 

Knihovny a vitríny

 

Radost a potěšení můžeme mít nejen z blízkosti milého člověka, ale také při pohledu na krásný kousek porcelánu nebo skla. Abychom se z našich oblíbených kousků mohli potěšit kdykoli, je nejlepší je vystavit do prosklené vitríny. Je třeba ovšem dbát na to, aby vitrína byla vždy čistá a naleštěná a obsah mohl krásně vyniknout.


Skleník neboli vitrína, jak název napovídá, bývá z větší části prosklený. Někdy jsou skleněná pouze přední rozevírací křídla, jindy je ze tří stran, nebo dokonce ze všech čtyř stran prosklený. Jediným úkolem skleníku je zdobit. Jeho forma je proto výhradně dekorativní. Často stojí jako osamocený solitér a upoutává pozornost návštěvníků. Měl by samozřejmě souznít s okolním interiérem i stylem domácnosti. Nejlépe jeho půvab vynikne, když není rušený okolním nábytkem.
Vitrínu stavíme tam, kde se schází rodina a kde přijímáme návštěvy. Zadní plná stěna bývá občas tvořená zrcadlem, které vitrínu nejen opticky prosvětlí, ale znásobí její obsah.
Stane se, že nezaplníme celý velký skleník, nebo se nechceme tolik prezentovat. Potom vybíráme takový skleník, který je kombinovaný s příborníkem. Do pevné části uložíme méně dekorativní porcelán, ubrusy a prostírání nebo slavnostní příborové sady. Sklo často doprovází dřevo a kování. Také tento použitý materiál vybíráme tak, aby harmonizoval s celkem.
Některé skleníky jsou doplněny elektrickým osvětlením.

Knihovna jako nábytkový prvek je stále nedílnou součástí každého interiéru. Knihy dokážou v každé místnosti svým uspořádáním vytvořit útulnou a přátelskou atmosféru.
Knihovna může být nejčastěji podobu otevřených regálů, případně se kombinuje s plnými skříňkami. Využívá prostor u zdi a většinou od podlahy až ke stropu.

 

V našich podmínkách je nejfrekventovanějším způsobem umístění části knih do jednotlivých místností. Toto řešení opticky nezatěžuje prostor tak jako centrální umístění a zároveň může být mnohem lepší zacílení.
Pokud pro knihovnu nemáme vyčleněnou samostatnou místnost, ve většině interiérů se knihy nejvíce soustřeďují v obývacím prostoru.
Knihovny mohou být situované do rohu, táhnout se podél stěny nebo jako optický předěl stát volně v prostoru.
Výběr materiálu na knihovnu je prakticky neomezený. V každém případě by měl zohledňovat celkový charakter zařízení a nenápadně se přizpůsobit stylu v místnosti. 

 

 

 

 

 

Děkujeme, že využíváte služby našeho serveru internetové inzerce zdarma.  Online bazar nábytku a použitý nábytek na prodej.
Nábytek-Bazar.eu nabízí vybavení bytů, domů, chat a zahrad, kanceláří a provozoven. Zde prodáte i koupíte nový, starý, zánovní a použitý nábytek.


Publikační pravidla, soubory cookies a ochrana osobních údajů  |  Kontakt  |  Prodám / koupím / vložit inzerát

Prodej nábytku | Sitemap Czin.eu

    

Všechna práva vyhrazena. © 2019 Nabytek-Bazar.EU
Tvorba webových stránek - TECHNICAL DESIGN