Bezplatná inzerce nového i použitého nábytku, doplňků a vybavení

Historické a starožitné hodiny, pendlovky Opava


 

V této kategorii nebo v tomto regionu se nenachází žádný inzerát...
Vložte sem svou nabídku nebo poptávku jako první!

 


 


 

Historie hodin

 

Čas si vymysleli lidé, aby věděli, od kdy do kdy a co za to. Hodiny jsou to, bez čeho si nedokážeme představit život, jelikož se musíme něčím řídit. K tomu nám od pradávna sloužilo něco jako stroj času, čili hodiny.
V dávné minulosti si nemohl hodiny dovolit každý, ale postupem věků se bez nich neobešli ani obyčejní lidé. Starožitné hodiny nám ukazují jejich vývoj, a to jak společenský, tak historický a umělecký.

Hodiny jsou jako starožitnosti velmi oblíbeným tématem.

 

Nástěnné hodiny v žádné domácnosti nesměly chybět. Měly různou podobu, byly například obrazové, bohatě zdobené, zlacené, vyřezávané. Každé období mění jejich styl a zdobnost. Jejich provedení odpovídalo interiéru a typu domácnosti.

 

Sloupové hodiny, též nazývané podlahové hodiny, zdobily od dob renesance interiéry zámků. Časem se zdokonalovaly svým mechanismem a melodičností. Sloupové hodiny jsou krásným nábytkovým doplňkem nejen zámeckých interiérů. Sloupové hodiny jsou vahou hnané kyvadlové hodiny s kotvovým krokovým mechanismem. Díky mechanismu a výšce sloupových hodin nejsou tyto hodiny hlučné a není třeba je často natahovat.
Díky rozměrům, které těmto hodinám vdechují jistou majestátnost, jsou skvělým reprezentačním elementem dominujícím v místnostech jako jsou sály, atria, reprezentační a zasedací místnosti, společenské místnosti, recepce apod.

 

Od dávné renesance do dnešní doby jsou stolní hodiny praktickým i estetickým prvkem domácností i kanceláří. Jejich vzhled dotváří různorodé zdobení. Stolní hodiny nejrůznějšího vzhledu jsou nejčastějším typem hodin. 

 

 

 

 

 

Děkujeme, že využíváte služby našeho serveru internetové inzerce zdarma.  Online bazar nábytku a použitý nábytek na prodej.
Nábytek-Bazar.eu nabízí vybavení bytů, domů, chat a zahrad, kanceláří a provozoven. Zde prodáte i koupíte nový, starý, zánovní a použitý nábytek.


Publikační pravidla, soubory cookies a ochrana osobních údajů  |  Kontakt  |  Prodám / koupím / vložit inzerát

Prodej nábytku | Sitemap Czin.eu

    

Všechna práva vyhrazena. © 2019 Nabytek-Bazar.EU
Tvorba webových stránek - TECHNICAL DESIGN