Bezplatná inzerce nového i použitého nábytku, doplňků a vybavení

 

Historické a starožitné hodiny, pendlovky

Náhled
Nabízím k prodeji originální starožitné nástěnné kyvadlové hodiny pendlovky z 19. století. Perfektní stav.

...více informací »

Cena29000 Kč
Datum20. 07. 2023
RegionLiberecký
MěstoLiberec
Jablonec nad Nisou
UrčeníStarožitný nábytek
DruhHodiny
Náhled
Prodám hodiny, viz. fotografie. 38 x 22 cm.

...více informací »

Cena1350 Kč
Datum20. 07. 2023
RegionKrálovéhradecký
MěstoRychnov nad Kněžnou
UrčeníStarožitný nábytek
DruhHodiny

Historie hodin

 

Čas si vymysleli lidé, aby věděli, od kdy do kdy a co za to. Hodiny jsou to, bez čeho si nedokážeme představit život, jelikož se musíme něčím řídit. K tomu nám od pradávna sloužilo něco jako stroj času, čili hodiny.
V dávné minulosti si nemohl hodiny dovolit každý, ale postupem věků se bez nich neobešli ani obyčejní lidé. Starožitné hodiny nám ukazují jejich vývoj, a to jak společenský, tak historický a umělecký.

Hodiny jsou jako starožitnosti velmi oblíbeným tématem.

 

Nástěnné hodiny v žádné domácnosti nesměly chybět. Měly různou podobu, byly například obrazové, bohatě zdobené, zlacené, vyřezávané. Každé období mění jejich styl a zdobnost. Jejich provedení odpovídalo interiéru a typu domácnosti.

 

Sloupové hodiny, též nazývané podlahové hodiny, zdobily od dob renesance interiéry zámků. Časem se zdokonalovaly svým mechanismem a melodičností. Sloupové hodiny jsou krásným nábytkovým doplňkem nejen zámeckých interiérů. Sloupové hodiny jsou vahou hnané kyvadlové hodiny s kotvovým krokovým mechanismem. Díky mechanismu a výšce sloupových hodin nejsou tyto hodiny hlučné a není třeba je často natahovat.
Díky rozměrům, které těmto hodinám vdechují jistou majestátnost, jsou skvělým reprezentačním elementem dominujícím v místnostech jako jsou sály, atria, reprezentační a zasedací místnosti, společenské místnosti, recepce apod.

 

Od dávné renesance do dnešní doby jsou stolní hodiny praktickým i estetickým prvkem domácností i kanceláří. Jejich vzhled dotváří různorodé zdobení. Stolní hodiny nejrůznějšího vzhledu jsou nejčastějším typem hodin. 


Nabízíte nebo sháníte staré hodiny?
Zde můžete zdarma vložit inzerát >>

 

 

 

 

 


Publikační pravidla, soubory cookies a ochrana osobních údajů, provozovatel  |  Kontakt  |  Jak inzerovat  |  Prodám / koupím / vložit inzerát

 

Online bazar nábytku umožňuje inzerci zdarma pro soukromé i firemní účely.
Prodej či koupě použitého i nového vybavení bytů, domů, chat, zahrad, kanceláří a provozoven.

 

www.NÁBYTEK-BAZAR.eu
 


 Sitemap Czin.eu | Seznam | Google

Všechna práva vyhrazena. © 2024 Nabytek-Bazar.EU
Tvorba webových stránek - TECHNICAL DESIGN