Bezplatná inzerce nového i použitého nábytku, doplňků a vybavení

 

Starožitná a historická křesla

Náhled
prodám z pozůstalosti repasované sofa a 2 křesla ve stejném stylu

...více informací »

Cena15000 Kč
Datum17. 05. 2022
RegionMoravskoslezský
MěstoBruntál
UrčeníStarožitný nábytek
DruhKřesla

Starožitná křesla

 

Křeslo v podstatě vychází ze židle, ale je samozřejmě na rozdíl od židle více robusní. Má většinou širší sedák a jeho výška sedáku je nižší než u židle.
Co se týče opěráku křesla je nutno říci, že je širší a vždy je doplněn područkami, které slouží k pohodlnému opření rukou. Tyto područky jsou spojeny s rámem opěradla a bočními luby nebo předníma nohama.

Křesla bývají od 16. století převážně čalouněná. Objevují se křesla, která mají čalouněný pouze sedák a opěradlo, ale také křesla celočalouněná, u kterých se setkáváme čalouněním na područkách. Později se začala vyrábět křesla, která měla vysoké zadní čelo doplněné bohatou řezbářskou prací.


Z historie je známo i houpací křeslo, které se pomalu vrací do módy. Tento kus nábytku je nedílnou součástí americké kultury, oblibu si však získal i v Evropě.
První houpací křesla se objevila v průběhu 18. století. Jiné údaje nás zavádějí do Anglie, kde se již na počátku 18. století objevovaly pokusy nasadit židlím na spodní části nohou ohýbané desky.   


Nabízíte nebo sháníte staré křeslo?
Zde můžete zdarma vložit inzerát >>

 

 

 

 

 


Publikační pravidla, soubory cookies a ochrana osobních údajů, provozovatel  |  Kontakt  |  Jak inzerovat  |  Prodám / koupím / vložit inzerát

 

Online bazar nábytku umožňuje inzerci zdarma pro soukromé i firemní účely.
Prodej či koupě použitého i nového vybavení bytů, domů, chat, zahrad, kanceláří a provozoven.

 

www.NÁBYTEK-BAZAR.eu
 


 Sitemap Czin.eu | Seznam | Google

Všechna práva vyhrazena. © 2023 Nabytek-Bazar.EU
Tvorba webových stránek - TECHNICAL DESIGN