Bezplatná inzerce nového i použitého nábytku, doplňků a vybavení

 

Povlečení, ložní prádlo, deky, peřiny, polštáře, prostěradla


 

V této kategorii nebo v tomto regionu se nenachází žádný inzerát...
Vložte sem svou nabídku nebo poptávku jako první!

 


 


 

Ustlali jste si dobře?

 

Kdo si dobře neustele, ten se dobře nevyspí. Samozřejmě, základem je matrace, která je pro každého jiná. Ale velmi záleží i na tom, jaké zvolíme povlečení. Je jich totiž velké množství. A stejně jako každý z nás je jiný, má své potřeby a specifika, potřebuje krom jiné stravy a oblečení, také rozdílné povlečení.

 

Někdo je alergik, jiný zase potřebuje něco savého, další spíše chladivého. Naštěstí existují týmy lidí, které toto všechno dokáží zohlednit a my kolikrát nevíme, co si vybrat. Proto je dobré si před nákupem ložního prádla prostudovat všechny možnosti nebo se poradit přímo ve specializovaných obchodech.

 

Rozdělení povlečení podle materiálu

 

Bavlněné povlečení- bude zřejmě vyhovovat nejvíce "spáčům" a "povalečům", myšleno samozřejmě v tom nejlepším slova smyslu. Je totiž velmi příjemné na dotek a vyhovuje téměř každému. V zimě i v létě nám pod ním bude akorát. Zcela se přizpůsobí teplotě našeho těla.

 

Krepové povlečení– tohle povlečení ocení nejvíce ti z nás, kteří neradi žehlí. Dá se říci, že i muži, kteří se starají o domácnost, budou moc rádi, protože tohle povlečení je zcela bezúdržbové. Pokud si ještě k tomu představíme sušičku prádla, alespoň jedno nebo dvě taková povlečení v rodině se jistě hodí.

 

Flanelové povlečení– na chalupu, na horskou chatu nebo pro "zmrzlíky". Flanel neskutečně hřeje a tak ten, kdo se rád zahřeje, má neustále studené nohy nebo ruce, je pro něj flanel pravou volbou. Jak je také známo, teplo vám z tohoto povlečení nikam neuteče, velmi dobře totiž izoluje.

 

Damaškové povlečení– pokud hledáte přepych, je toto správná volba. Toto povlečení má velmi dlouhou životnost, ale pokud čekáte velké množství barevných kombinací, pak to nebude váš šálek kávy.

 

Bavlněný satén – povlečení je taková kombinace bavlny a saténu. Nejen, že ještě k tomu všemu není nutné žehlit, nemačká se a přitom má lesklý vzhled. Rozhodně ho lze doporučit i pro alergiky, protože nedráždí pokožku. Je velmi stálé svou barvou a ve vašich skříních bude po dlouhou dobu.

 

Bambusové povlečení – klasické motivy a velmi výrazné barvy. Takto by se nejspíše dalo co nejvýstižněji a nejrychleji charakterizovat toto povlečení. Co se týče vlastností tohoto materiálu, v chladných dnech příjemně zahřeje, a když je horko, bude vás lehce chladit. A tím výčet výhod zdaleka nekončí. S tímto povlečením se nemusíte bát žádných plísní ani bakterií.

 

Postříbřené povlečení – Toto speciální povlečení ocení ti, kteří mají nějaký problém se svou pokožkou a potřebují opravdu šetrný materiál, který je absolutně nedráždivý. Nejen, že je tento materiál nedráždivý, ale je také prodyšný a termoregulační.

 

V dnešní době už na trhu naleznete i velmi široký sortiment co se designů týče. Zatímco v době našich babiček to byly ponejvíce proužky nebo povlečení jednobarevné či kytičkové, dnes si je můžete sladit prakticky s čímkoli. Kromě barevných kombinací, vzorů a tvarů, postav, aut a pohádkových postaviček, můžete vybrat i povlečení 3D, které vypadá vážně úžasně. Sice si za něj připlatíte, ale při vstupu do ložnice musíte nutně udělat wow, protože to prostě wow je. Vypadá tak skutečně…

 

A v čem mohou spát naše děti?


Dětské povlečení láká postavami z pohádek. Rodiče musí v tomto případě kolikrát sáhnout hlouběji do kapsy, protože obchodníci zcela logicky předpokládají, že rodiče svým dětem budou chtít tu pohádkovou nádheru dopřát. Co se materiálů týče, je to v podstatě stejné jako s dospělými. V tomto případě se doporučuje povlečení bavlněné. Nejlépe vyhovuje jejich potřebám, obzvlášť když jsou nachlazené nebo třeba alergické.

 

Snadná manipulace


Aby vaše manipulace s povlečením byla co možná nejsnadnější, věnujte při výběru také pozornost jaké má zapínání. Praktický je zip, který vlastně vůbec při spaní necítíte a velmi dobře se s ním manipuluje při povlékání ložního prádla.

Dalšími možnostmi může být také suchý zip. Pokud je ale nekvalitně všitý na povlečení, může být celkem nepříjemný na dotek. Kdo je citlivější nebo má lehčí spaní, je docela dobře možné, že dokáže i vzbudit.
Nedílnou součástí povlečení jsou i prostěradla. Mohou být froté, bavlněné nebo kombinace dalších materiálů. Barevně můžeme kombinovat dle libosti. Pokud je například povlečení šedé a na něm jsou červené a bílé květy, prostěradlo nejspíše zvolíme v jednom z odstínů květů. Můžeme také přihlédnout k okolnímu zařízení. Když máme nábytek z masivu, sáhneme klidně i po světle hnědé.

 

Barvami a vzory to jen hýří


Barevné kombinace jsou zcela otevřené. Možná by bylo dobré držet se osvědčeného. Pokud tedy například hledáte povlečení na chalupu, která je zařízena jako za dob našich prababiček, takové proužkované povlečení bude ložnici opravdu slušet. To totiž nikdy neomrzí a popravdě patří mezi nejoblíbenější i dnes. Samozřejmě ale vašim představám a přáním se meze nekladou. Velmi trendy jsou také kytky. Třeba jen jeden velký květ, který zabere téměř celou plochu povlečení jen na peřině, tak na polštáři.

 

Muži versus Ženy


Zatímco ženy volí zmíněné velké, či menší květy, které v nich vyvolávají pocit krásy, svěžesti a čistoty. Muži, možná vzhledem k tomu, že častěji používají levou hemisféru, tudíž preferují jakýsi řád, raději sáhnou po vzorech geometrických, který v nich jakýsi řád vyvolávají.

 

Údržba povlečení


První zásadou, když si povlečení doneseme domů, je vyprat ho. Na některých povlečeních se totiž může vyskytnout více barvy, než je potřeba. Tak tomu z výroby může být. Prvním vypráním, samozřejmě podle příslušného návodu (každý materiál potřebuje jinou teplotu a tudíž jiný prací program), zajistíme to, že z povlečení odstraníme vše, co na něm být nemá. 

 

Základní zásady pro praní a žehlení povlečení:
 

  • Povlečení perme samostatně. Tedy ani ne s prostěradlem, natož s jiným prádlem.
  • Zvolení vhodné teploty. Obecně platí, že čím vyšší teploty, tím lépe se zbavíte roztočů a bakterií.
  • Častost praní je v ideálním případě doporučována dvakrát měsíčně. I když si totiž půjdete lehnout umytí a čistí, z každého se uvolňuje přebytečná kůže, padají vlasy…
  • Žehlete povlečení naruby. Neotíráte tak žehličkou potisk.
  • Povlečení nežehlete úplně suché. Ne, že by to něčemu přímo vadilo, ale nadřete se. Pokud ho totiž vyžehlíte mírně vlhké, půjde vám žehlení samo, lépe a rychleji.
  • Obecně pak také platí, že se lépe žehlí na velkém žehlícím prkně nebo stole a také, že teploty pro žehlení je maximálně 200°C.

 

Na velikosti záleží


Mějte také na paměti, že nelze koupit úplně všechno, nač kdekoli narazíme.
Zatímco dříve mělo povlečení jeden rozměr, rozlišovalo se snad jen na povlečení pro dospělé a povlečení pro děti do dětských postýlek, dneska tomu tak není. V některých obchodech narazíte na rozměry, které jsou typizované právě pro daný obchod. Pokud tedy nakupujete pouze v něm, od dek po povlečení, pak je to jednoduché. Pokud ale ne, čtěte pečlivě popisky na obalech. Myšleno je i vysoké postavy. Pro ty nejvyšší jedince je lepší si nechat povlečení ušít na míru. Ale takové prodloužené na 220cm, je dnes již naprostou samozřejmostí a najdete ho v téměř každém obchodě, který ložní prádlo prodává.

 

Měli bychom si uvědomit, že většina z nás v posteli tráví téměř polovinu svého života. Uznejte, nezasloužíme si pořádný a kvalitní odpočinek? Nejspíš se shodneme na tom, že ano.
Abychom mohli každé ráno vstát a jít odpočatí vstříc novému dni. Říká se, že všechno souvisí se vším a tak i ložní prádlo, které možná občas kupujeme bez většího rozmyslu, si zaslouží naši pozornost.

 

V posteli jako na obláčku


Ani teplo, ani zima, ale rozhodně příjemně. Asi tak by nám mělo být pod peřinou. Když je zima, měla by nás parádně zahřát, a když je vám horko, měla by vás lehce ochladit. Všechno je to ale mnohem složitější a pokud bychom chtěli proniknout do tajů peřin, přikrývek, dek a polštářů, stali bychom se nejspíš odborníky – poradci v tomto oboru. Než se ale vydáme do obchodu, něco bychom vědět mohli, abychom se pak lépe a rychleji zorientovali.

 

Přikrývky, deky a peřiny

 

Krom toho, že mohou být různě velké, na což i musíme dát pozor, mohou mít velmi mnoho dalších odlišností.
Deky mohou mít různý materiál. Od známých péřových, s přírodními látkami, zdravotní, nebo antibakteriální.

 

Přikrývky péřové – naše, české, se vyrábějí z husího peří. A to buď z větších či menších brků. Jsou vhodné i pro alergiky na prach, který se běžně v domácnostech vyskytuje a pořídíte ji od tří až čtyř tisíc, ale také klidně za tisíců deset.

 

Přikrývky přírodní – tyto přikrývky obsahují přírodní látky, které nám pomáhají být více v klidu nebo například odhánějí komáry. Některé zase odstraňují rušivé účinky elektrosmogu. Vaše lůžko tak může vonět třeba po levanduli nebo aloe. No řekněte, není to příjemná představa?

 

Zdravotní přikrývky – výhodou těchto přikrývek je, že se dají prát a sušit při velmi vysokých teplotách. Přikrývky pořídíte kolem tisícikoruny.

 

Antibakteriální přikrývky – zamezují množení bakterií a také tyto přikrývky ocení ti, kteří se více potí. Umí totiž velmi kvalitně odvádět vlhkost lidského těla. Pořídíte ji také za přijatelnou cenu, kolem tisícikoruny.

 

I polštář vybíráme s rozmyslem

 

Co se polštářů týče, vybírat bychom si je měli velmi pečlivě. Důležitý je nejen materiál, stejně jako u přikrývky, ale zde také velmi záleží na jeho tvaru. Špatně vybraný tvar může pěkně potrápit naši páteř, potažmo celé naše tělo.

 

Polštáře tedy mohou být klasické, myšleno klasické tvarem, ale i různě tvarované. Ty je dobré, pokud se pro některý z tvarovaných rozhodneme, pečlivě vyzkoušet. Není tedy dobré dát na jeden druh reklamy, protože pro každého z nás bude vhodný jiný druh a typ polštáře.

I u polštářů platí, že můžete vybírat z péřových, přírodních, zdravotních a antibakteriálních.

Krom těchto ale lze vybrat také z následujících:

 

Polštáře zdravotní ergonomické – v tomto případě výrobci slibují příjemné, pevné a správné držení hlavy při spánku. Tyto ergonomické polštáře najdete ve čtyřech provedeních, tedy ve čtyřech různých tvarech. Mohou mít navíc v sobě i přírodní oleje.

 

Polštáře nové generace – tento typ polštáře je převratný v tom, že se vytvaruje přesně podle vaší hlavy, respektive bere v potaz váhu a tvar vaší hlavy a krku. Vytvaruje se přesně podle toho a drží vaší hlavu a krk v pevné a pružné poloze, která je perfektní právě pro vás. Zároveň je tento polštář vhodný také pro lidi, kteří se více potí a zároveň je také antibakteriální. Je to takový multifunkční polštář. Všechny uvedené polštáře mají samostatně snímatelné povlaky.

 

Trpíte bolestí krční páteře? Bolí vás záda? Jste alergičtí na prach nebo roztoče? Chcete se kvalitně vyspat?
Pak určitě neberte na lehkou váhu typ polštáře, který si do svého lože vyberete. A pokud jde o celou vaši postel, věnujte jí celkově více pozornosti.
 

Myslete na to, abyste si pro váš klidný spánek připravili ty správné podmínky a vyberte si ty správné přikrývky, polštáře i ložní prádlo. 


 

Nabízíte nebo sháníte ložní prádlo?
Zde můžete zdarma vložit inzerát >>

 

 

 

 

 


Publikační pravidla, soubory cookies a ochrana osobních údajů, provozovatel  |  Kontakt  |  Jak inzerovat  |  Prodám / koupím / vložit inzerát

 

Online bazar nábytku umožňuje inzerci zdarma pro soukromé i firemní účely.
Prodej či koupě použitého i nového vybavení bytů, domů, chat, zahrad, kanceláří a provozoven.

 

www.NÁBYTEK-BAZAR.eu
 


 Sitemap Czin.eu | Seznam | Google

Všechna práva vyhrazena. © 2024 Nabytek-Bazar.EU
Tvorba webových stránek - TECHNICAL DESIGN