Bezplatná inzerce nového i použitého nábytku, doplňků a vybavení

 

Lina, linoleum, PVC a vinylové podlahy


 

V této kategorii nebo v tomto regionu se nenachází žádný inzerát...
Vložte sem svou nabídku nebo poptávku jako první!

 


 


 

Umělá podlahová krytina

 

Setkáváme se s ní každý den, kontaktu s ní se nevyhneme a je nejvýraznějším prvkem celého bytu.
Správná podlaha by měla být neklouzavá, praktická, odolná vůči poškození a vodě, a v neposlední řadě vkusně doplňovat interiér celého bytu.
Nebojte se volit do různých místností podlahy různých materiálů, jelikož každá místnost má jiné způsoby využití a dle nich je podlaha rozličně zatěžkávána a zkoušena. Rozdílné materiály je a jejich barvy či struktury je vhodné volit i z toho důvodu, že správná podlaha mnohdy dokáže sjednotit i nesjednotitelný interiér a nábytek a vytvořit ucelenější dojem z celého pokoje. Nesprávně zvolenou podlahovou krytinou naopak rozrušíte celý interiérový koncept.
Ve výběru krytiny podlahy můžeme vybírat ze tří základních typů – kamenitých, přírodních a umělých.
Další specifickou kategorií jsou také koberce.
Ačkoliv se naši předci museli spokojit s hliněnou podlahou vystlanou slámou, v dnešní době máme možnost mnohem rozmanitějších voleb, což nám dává při výběru více volnosti, zároveň nám však tolik možností komplikuje výběr.
Jak již bylo zmíněno, do různých místností je třeba vybírat jiný druh krytiny podle toho, o jakou místnost se jedná, a k čemu je využívána. 

 

Linolea se vyrábí z přírodních materiálů jako je korek, juta, vápenec či pryskyřice. Výroba linolea, jaké jsme ještě nedávno odstraňovali ze starých panelových bytů, zůstala stejná, avšak změnou prošlo to, jak linoleum vypadá, změnily se struktury i barevná škála.
Výhodami linolea je cena, snadná údržba a antistatické vlastnosti spolu s těžko zápalným povrchem.
Linoleum však vyžaduje pravidelnou péči ve formě pastování či voskování, aby si déle udrželo svůj nepoškozený vzhled.
Alespoň dvakrát týdně jej přetřete vodou bez přidaných chemikálií, pokud už používáte chemikálie, vyvarujte se těm agresivním, které by mohly narušit strukturu linolea a nenávratně jej poničit.


Linoleum je dobrým tepelným izolantem, zabraňuje rozmnožování roztočů a nezadržuje prach, je tedy vhodné i pro alergiky. V bytech funguje také jako dobrý zvukový izolant. Podlaha z linolea odolá i těžkým zatěžkávacím zkouškám, a je vhodná i pro podlahové vytápění.


PVC je však na rozdíl od přírodního linolea pouze plast vyrobený z produktů na bázi ropy. Základem je materiál bez barvy, který lze dále upravovat. PVC je rozhodně to nejlevnější volbou podlahové krytiny a vhodné je především do pokojů malých dětí, které tolik nehledí na vzhled podlahy a zakouší ji hraním a nezáměrným i záměrným ničením, jelikož PVC je velice odolné.
Prodává se v šířce až čtyř metrů, čímž se zjednodušuje jeho pokládání kvůli malému množství spojů. Pozor si však dávejte na to, kam podlahu z PVC vybíráte, liší se dle tloušťky.
Do domácností je vhodné PVC s minimální tloušťkou okolo 1,35 mm, vyšší PVC o tloušťce až 1,6 mm poskytuje vyšší komfort a je stále nenáročné na údržbu. Do zmíněných dětských pokojů s klidem volte ještě tlustší PVC, jeho tloušťka se odráží na jeho odolnosti.  
 

Vinylové podlahy jsou levnější alternativou dřevěných podlah, avšak dražší, než PVC podlahy. Tento druh podlah se vyznačuje dlouhou životností, odolností proti poškrábání, snadnou údržbou a zdravotní nezávadností.
Vinylové podlahy nachází své uplatnění nejen v domácnostech, ale také v prostorách se zvýšeným provozem (hotely, restaurace).
Oproti dřevěným podlahám je možné je použít v kombinaci s podlahovým vytápěním. Pokládka probíhá lepením jednotlivých dílů vedle sebe, bez nutnosti vzniku spár.


Nabízíte nebo sháníte lino nebo vinyl?
Zde můžete zdarma vložit inzerát >>
 
 
 

 

 

 


Publikační pravidla, soubory cookies a ochrana osobních údajů, provozovatel  |  Kontakt  |  Jak inzerovat  |  Prodám / koupím / vložit inzerát

 

Online bazar nábytku umožňuje inzerci zdarma pro soukromé i firemní účely.
Prodej či koupě použitého i nového vybavení bytů, domů, chat, zahrad, kanceláří a provozoven.

 

www.NÁBYTEK-BAZAR.eu
 


 Sitemap Czin.eu | Seznam | Google

Všechna práva vyhrazena. © 2024 Nabytek-Bazar.EU
Tvorba webových stránek - TECHNICAL DESIGN