Bezplatná inzerce nového i použitého nábytku, doplňků a vybavení

Knihovny do obývacího pokoje, obýváku

Typy knihoven

Máte nový dům či byt, přestěhovali jste se a zařizujete svůj nový interiér?
Nejprve si člověk obstará místo na spaní a vybaví si ložnici. Dále přijde na řadu obývací pokoj, kde je důležitý výběr sedací soupravy a pro milovníky filmů samozřejmě místo pro TV a další média. Děti také potřebují svůj prostor, zařídíme jim tedy jejich pokojíček. A co udělá vášnivý čtenář? Nezapomene si pořídit knihovnu pro své knihy.

Na trhu je velké množství knihoven. Od menších, které mají jednu, maximálně dvě police, až po obrovské knihovny, které mohou zabrat i celou jednu stěnu pokoje.

Dále si také musíme nejdříve promyslet z jakého materiálu a jakou barvu knihovny zvolíme. Barvu a materiál volíme dle toho, v jakém stylu je pokoj, kde knihovna bude stát.

 

Rustikální knihovna

Knihovna v rustikálním stylu, inspirovaná dávnými časy, bude ve vašem interiéru vyzařovat klid a pohodu. Taková knihovna je nejčastěji vyrobena z masivu, často z borovice. Tento materiál propůjčuje nábytku pevnost a stabilitu. Borovice je také oblíbena pro svou krásnou texturu.

Rustikální knihovna také může být vyrobena z dubu. Dubový nábytek je v dnešní době velmi oblíben. Dub je pevný, atraktivní a má dlouhou životnost. Zvolíte-li tedy dub jako výchozí materiál pro vaši novou knihovnu, bude vám dobře sloužit po mnoho let.

Knihovna z masivu by měla být ošetřena voskem či lakem, aby byla chráněna a vynikla tak krása dřeva.

 

Rustikální knihovna z lamina či MDF desek
Knihovny z masivu si bohužel nemůže dovolit každý. Kdo chce, nebo musí šetřit, vybere si knihovnu z novodobých materiálů - lamina, nebo MDF desek (vyrábí se z dřevěných vláken, které jsou spojeny syntetickým lepidlem za použití teploty a tlaku).
Nízká cena není jedinou výhodou novodobých materiálů. Oceníme také jejich mechanickou odolnost, snadnou údržbu a také rozměry. Rustikální knihovna z lamina není tak mohutná a vejde se tedy i do menších interiérů.

 

Moderní knihovna

Má-li váš interiér moderní či minimalistický vzhled pak je pro vás jedinou volbou pořízení moderní, designové knihovny.

Taková knihovna může mít nadčasový vzhled a stane se nepřehlédnutelným prvkem vašeho pokoje. Dřevo není jediným materiálem, který může být pro moderní knihovnu použit. Moderní knihovna může být vyrobena z lamina, kovu, plastu, či dokonce ze skla.

Knihovna může být jednoduchá – vytvořena z klasických polic (tzv. sektorová), nebo může mít neotřelý vzhled. Pořídit si tedy můžete knihovnu, která má tvar šneka, jablka, či stromu. V poslední době jsou velmi oblíbené tzv. neviditelné knihovny.

 

Neviditelné knihovny

Tzv. neviditelná knihovna je pevná kovová konstrukce, která vyvolává dojem, že knihy drží na stěně samy. Je navržena tak, aby dala vyniknout kráse přebalu knih. Taková knihovna se stane originálním prvkem vašeho interiéru.

 

Zabudovaná, vestavěná knihovna

Zabudované nebo chcete-li vestavěné knihovny nám umožní umístění knihovny do míst, které bychom jinak zřejmě nevyužili. Knihovnu na míru si tak můžeme pořídit do jakékoliv místnosti našeho bytu či domu, musíme ale samozřejmě zvážit, zda se zde bude knihám dobře dařit. Za umístění v koupelně nám knihy moc nepoděkují.

Knihovny na míru si nejčastěji pořizujeme do obývacího pokoje, haly, nebo ložnice. Dobře promyšlená zabudovaná knihovna může sjednotit ráz celého interiéru a využít tzv. hluchý prostor.  

 

 

 

 

 

Děkujeme, že využíváte služby našeho serveru internetové inzerce zdarma.  Online bazar nábytku a použitý nábytek na prodej.
Nábytek-Bazar.eu nabízí vybavení bytů, domů, chat a zahrad, kanceláří a provozoven. Zde prodáte i koupíte nový, starý, zánovní a použitý nábytek.


Publikační pravidla, soubory cookies a ochrana osobních údajů  |  Kontakt  |  Prodám / koupím / vložit inzerát

Prodej nábytku | Sitemap Czin.eu

     

Všechna práva vyhrazena. © 2018 Nabytek-Bazar.EU
Tvorba webových stránek - TECHNICAL DESIGN