Bezplatná inzerce nového i použitého nábytku, doplňků a vybavení

 

Plastové židle - bordó

Náhled
Náhled
Náhled
TypProdej
UrčeníZahradní nábytek
DruhKřesla a židle
Datum18. 08. 2023
InzerentKoehlerová
Telefon604175745
RegionPraha
MěstoPraha, Benešov
Cena
800 Kč
Text inzerátu:

Plastové židle - bordó

Prodám čtyři zahradní židle barvy bordó. Židle jsou téměř nové, nepoužívané, na zahradě, svou barvou velmi dekorativní. Cena jedné židle - křesla 200,- Kč
Poptávkový formulář
(povinná pole jsou označena tučně)
Jméno
Telefon
Email
Text

(Do políčka opište čísla z obrázku)
edit Editovat inzerát / edit Smazat inzerát
Nábytek

 

Nábytek je nedílnou součástí našeho života a na českém trhu je k výběru veliké množství druhů, materiálů a barev. Záleží jen na nás, v jakém stylu si chceme zařídit byt, dům, chatu nebo kancelář.

Do kanceláře si spíše nakoupíte nábytek, který je k tomu určený a naopak do domu nebo bytu si kancelářský nábytek pořídíte maximálně do jedné místnosti nebo jeho části k tomu určené.
Pokud se zaměříme na materiály, vybíráme mezi dřevem, kovem, masivem, plastem, sklem, překližkami a jejich různými kombinacemi.
Obývací pokoj obvykle vybavíme sedací soupravou nebo pohovkou, křesly, obývacími a televizními stolky, svítidly, obývacími stěnami apod.
Do kuchyní a jídelen je nejdůležitější vybrat vhodný kuchyňský kout nebo linku s příslušným vybavením a odpovídající jídelní stůl se židlemi podle počtu rodinných příslušníků.
Důležitými pokoji jsou také ložnice a dětské pokoje, kde klademe důraz na výběr postelí s matracemi, vhodný úložný prostor, další svítidla, psací stoly atd.
Do předsíně si většinou zakoupíte věšák nebo předsíňovou sestavu, úložný prostor pro boty a podle velikosti i jiný úložný prostor, jako je například vestavěná nebo obyčejná skříň, či komoda.

Pokud uvažujeme o vybavení do bytu, máme možnost navštívit obchodní domy s nábytkem, kde najdete doslova vše, co potřebujete. Existují samostatné obchody zaměřené třeba jen na prodej kuchyní nebo svítidel, dále bazary, antikvariáty, zastavárny a nakonec internetové portály s použitým zbožím a e-shopy.


Předsíň představuje místnost, která Vás většinou přivítá jako první a plní úložnou funkci, pro obuv, kabáty, bundy a sezónní oblečení. Do předsíně najdete v obchodech různé varianty.
Můžete zvolit jednotlivé kusy nábytku, jako jsou botníky, které mohou být vybaveny sedákem pro snadnější obouvání nebo botníky bez sedáku v provedení vysokém či nízkém, s různými poličkami či šuplíky. Šuplíky nebo úložné boxy jsou i výklopné, speciálně pro uložení bot. K zavěšení bund a kabátů jsou určené stojací nebo nástěnné věšáky ze dřeva či kovových materiálů.


Kuchyně se většinou vybírají jako komplexní řešení, kouty nebo sestavy.
Najdete je buď ve specializovaných prodejnách, kde nabízí i varianty na míru nebo v nákupních domech s nábytkem.
Výběr představuje i veliká škála materiálů, tvarů a řešení, například se spotřebiči nebo bez spotřebičů. Můžete zvolit i vestavěné skříně a dnes většinou i vestavěné spotřebiče. Vše záleží samozřejmě na prostoru, kam by měla být kuchyně umístěná a to také určuje velikost a rozlohu pracovního prostoru, jako je pracovní deska, linka nebo i pracovní ostrůvek vybavený například varnou deskou. V dnešní době je důležité, aby kuchyně neomezovala na prostoru, byla 100% funkční a praktická.
To vše zajistí různě umístěné úložné prostory pro kuchyňské vybavení, tak aby se dalo plně využít a poskytlo snadný přístup.
V kuchyních většinou převládá kombinace materiálu pro snadnou údržbu. Některé společnosti nabízí při zakoupení spotřebičů výhodnější ceny.


Do jídelny můžete zkombinovat jakýkoliv nábytek, který se Vám tam bude líbit, to už záleží pouze na jednotlivcích a jejich vkusu.
Jídelna by ale nemohla existovat bez základního vybavení, jako je stůl a židle. Jako u předchozích a dalších nábytku, i tady český i zahraniční trh nabízí spoustu možností. Od levnějších kusů po drahé až luxusní.
Stoly jsou vyráběny pro úsporné prostory, pro dva strávníky, pro větší skupiny až po veliké rodinné a další události. K těmto příležitostem vybíráme většinou rozkládací stoly. Existují kombinace materiálu i jednotlivě a to ze dřeva, překližky, skla, kovů a nakonec PVC. Stejně jako u stolů je to i u židlí, kdy koupíte od těch levnějších po ty dražší a k tomu i možno přikoupit také potahy, které je mohou chránit před opotřebením nebo mohou plnit jen estetickou funkci.
Další nábytek, který tam můžeme umístit, jsou například vitríny, různé skříňky, komody nebo příborníky, navazující na obývací pokoj.


Do obývacího pokoje již umístíme mnohem více nábytku. Nejdůležitějším a ústředním kusem je pohovka, gauč a například jejich rozkládací řešení.
Zásadní je prostor, do kterého tento kus nábytku chceme postavit.
Do rohu zvolíme rohové řešení s nižšími i většími opěrkami, protože k umístění ke zdi je celkem jedno, jak vysoko máme opěradlo, to už je na nakupujícím.
Avšak doprostřed místnosti bychom neměli dávat gauče s vysokými opěrkami, leda že byste si chtěli pomyslně předělit místnost. Vybírat můžeme z látkových, kožených, čalouněných, rozkládacích, modulových pohovek či sedacích souprav, lenošek a k tomu další příslušenství jako jsou podnožky či taburety.
Látkové pohovky a sedací soupravy nabízejí většinou možnost zakoupení náhradních potahů. Kožené varianty zase poskytují snadnější čištění, samozřejmě se speciálními prostředky. Existuje i tzv. koženka, která není tak drahá a náročná na údržbu.
Také čalouněné pohovky nebo sedací soupravy disponují odolnějším materiálem před opotřebením.
Možnost rozkládání zajistí funkci pro přespání návštěvy nebo využití jako lůžka, rozdíl může být v komfortu a v úložném prostoru. Modulové pohovky poskytují možnost sestavit si vlastní kombinaci, vhodnou do vašeho obývacího pokoje. Určitě je rozumné si před koupi tento kus nábytku vyzkoušet, tzv. na vlastní kůži.
Lenoška může být součástí sedací soupravy nebo jako samostatný kus nábytku v kombinaci s křesly. Prodávají se v látkových či kožených variantách. U taburetů a podnožek jsou stejné podmínky materiálů a také jsou stavěny i s úložnými prostory.

U sedacích souprav nebo pohovek by neměl chybět odkládací stolek, konferenční stolek nebo jejich kombinace.
Nabízené materiály jsou vždy stejné a zase je na vás, co je vám milejší. Jestli kovový či dřevěný stolek se skleněnou deskou, celý s překližky nebo dřeva, ratanový a nakonec je k dostání i z PVC. Rozměry, barvy a ceny udávají obchodní řetězce či nábytkářské firmy, výběr je veliký.
Dalším stolkem, který se dá zakoupit do obývacího pokoje je televizní stolek, pokud nezvolíte obývací stěnu. Tyto stolky jsou vybaveny různými úložnými prostory, jak pro knihy, časopisy, CD, ale taky i pro kabely od televize a jiných zařízení. Televizní sestavy nebo obývací stěny poskytují dostatek úložného prostoru, který nabízí jednotný ráz a kompatibilitu s celkovým řešením obývacího pokoje. Stačí zvolit vhodný materiál a vhodné barevné kombinace. Další odkládací či úložný prostor nám dávají knihovny, komody, police a různé skříňky.


Do dětského pokoje vybíráme nábytek podle věku. Pro miminka to představuje postýlku, přebalovací pult a nějaký úložný prostor.
Pro větší děti se jedná už o větší postele o rozměrech 140x90 nebo až 200x90, u větších rozměrů už nemusíte dále investovat, postel by měla vydržet, než se dítě osamostatní. Proto je lépe investovat do kvalitnějších materiálů jako je třeba buk.
Zakoupit se dá i sofistikovaná dvoupatrová postel do rohu nebo i pod sebe, s vysunovacím šuplíkem, kam je možno instalovat další matrace pro návštěvy. Vždy záleží na velikosti pokoje, který chcete vybavovat. Důležitým aspektem pro dospívající děti jsou pracovní místa pro práci a plnění úkolů.
Pracovní stoly by měly splňovat standardy výšky pro správný posed a měly by být umístěny u okna, aby byl dobře osvětlen. Zároveň nesmí být otočen tak, aby například do počítače svítilo sluníčko.
Stoly mohou být obyčejné nebo s výklopnou deskou a několika šuplíky na uložení důležitých i nedůležitých věcí. K pohodlí dopomáhá správný výběr židle, každý člověk by si měl vyzkoušet židli než si ji koupí. Doporučují se židle na kolečkách s opěrky. Vybírat můžete z materiálů jako je dřevo, překližka, textil, kůže a jejich kombinace s plastem nebo kovem. Materiál se odráží na jejich konečných cenách.

Pro úložný prostor platí to samé co pro jiné místnosti, mělo by se do něj vejít vše, co v tom pokoji potřebujete.
U dětského pokoje jsou vhodné plné skříně s policemi a možnosti zavěšení bund, mikin apod. Prodávají se sestavy hodící se k postelím, které začínají u 20-ti tisíc, ale také jednotlivé skříně či komody.


Ložnice nabízí prostor většinou pro manželskou postel nebo jednolůžkovou postel, nezbytné noční stolky nebo odkládací prostor v podobě polic a úložný prostor, jako je například vestavěná skříň, komoda, věšák nebo něco podobného.
U postelí je důležitý rozměr, kdy v obchodech naleznete základní nabídku, od 90x200, 140x200, 160x200 až do 180x200. Postele se nabízejí s čelem nebo bez, kdy čelo může plnit z boku úložnou funkci. Důležité pro tento kus nábytku je však výběr roštů a matrací. Člověk by měl vědět, zda mu vyhovuje tvrdší nebo naopak měkčí matrace i rošt.
Rošty mohou být lamelové nebo třeba z masivu. Lamelové rošty nabízí prostor k pružení, ty z masivu ne. Některé rošty jsou polohovatelné a dokonce i na elektrický pohon.
Matrace se prodávají pěnové, s pěnovou pamětí, latexové a ty se přizpůsobují tvarům těla. Dají se kombinovat s lamelovými rošty. Pružinové matrace poskytují jednosměrnou oporu těla a pružiny uvnitř umožňují odvádění tepla, proto se na nich tolik nezpotíte. Pro delší životnost matrace je dobré si zakoupit chránič matrací, který je snadno vypratelný. To samé pořídíte i k polštářům.
Noční stolky poskytují prostor pro odkládání a nabádají k umístění nočních lampiček. Noční stolky jsou prodávány v různých stylech, v různých materiálech a barvách, tak aby se hodily a ladily s postelí. Pro ukládání oblečení se vyrábí různé úložné systémy, vestavěné skříně, třeba se zásuvnými dveřmi s možností umístění zrcadla. Materiálů je také spousta, stačí jen sladit se zbytkem ložnice.
Úložný prostor nabízí i místo pod postelí, kam se vejde například dobře zvolený šuplík s kolečky.


Pracovny mohou být součástí místnosti, v podobě koutu nebo části pokoje, kde se bude nacházet pracovní stůl, většinou počítačový, příslušné vybavení s úložným prostorem a židle.
Jedním z důležitých aspektů je výběr počítačového stolu, který musí pojmout samotný počítač, monitor a další vybavení, jako je tiskárna atd. Také by bylo dobré, kdyby na stole byl prostor na psaní a jinou práci, proto tyto stoly disponují vysunovací klávesnicí.
Na našem trhu je výběr veliký, záleží pak na finančních možnostech. Nové se v obchodech nabízí od cca 1.000 Kč a výše. Materiál jako dřevo, překližka, plast atd. je samozřejmostí. Kancelářská židle by měla být pohodlná s nastavitelnou výškou, opěrkami a na kolečkách. Kvalitní židli koupíte již za 1.200 Kč a do desetitisíců.
 

Některé byty nebo domy mají více místností a jednu z nich nazýváme kumbál nebo spižírna. Do těchto prostor se prodávají nastavitelné policové díly, které se dají kombinovat s různými šuplíky a přihrádkami. Materiál, který se používá k výrobě je většinou dřevo, ocel, nebo galvanizovaná (pokovaná) ocel a jejich kombinace s plastem. Pořizovací cena tohoto produktu nemusí být vůbec vysoká.


Většina domácností se neobejde bez koberce a ten kdo se rozhodne pro tuto koupi, může vybírat z mnoha variant.
Prodávají se koberce s nízkým a vysokým vlasem, velké až středně velké, běhouny, různě tvarované, orientální a zvířecí, protiskluzové a nakonec rohožky do koupelen či před dveře.
Cenové relace jsou velice odlišné, záleží, kde takový koberec nakupujete, ale vždy můžete počítat s cenou od 200 Kč až po 30.000 Kč a více.
Nejdražší jsou orientální a zvířecí, jako je ovčí či hovězí kůže. Jiným druhem koberce je metrážový, který nahrazuje podlahovou krytinu nebo plní funkci odhlučnění a odizolování. Cena se počítá na metr čtvereční.

Dalším textilem, kterým je vhodné domácnost vybavit jsou závěsy, rolety nebo aspoň záclony. Tento textil se dá zakoupit na objednávku nebo už hotový, záleží jak typické nebo atypické máte okna.

Většina obydlí se vybavuje osvětlením, od stropních, stojacích, pracovních a stolních, bodových až po led osvětlení. 

Vše je pouze na výběru a náročnosti nakupujících a také na finančních možnostech. Některé kusy nábytku je možné nakoupit v bazarech či antikvariátech. Od postelí, přes komody, skříně až po stoly s židlemi, na výběr je toho spoustu. 

 

 

 

 


Publikační pravidla, soubory cookies a ochrana osobních údajů, provozovatel  |  Kontakt  |  Jak inzerovat  |  Prodám / koupím / vložit inzerát

 

Online bazar nábytku umožňuje inzerci zdarma pro soukromé i firemní účely.
Prodej či koupě použitého i nového vybavení bytů, domů, chat, zahrad, kanceláří a provozoven.

 

www.NÁBYTEK-BAZAR.eu
 


 Sitemap Czin.eu | Seznam | Google

Všechna práva vyhrazena. © 2024 Nabytek-Bazar.EU
Tvorba webových stránek - TECHNICAL DESIGN